REKLAMA

„Jesteście naszym 8. zawodnikiem”. Nafciarze w półfinale Mistrzostw Polski

REKLAMA

Jak skutecznie walczyć z szarą strefą? Co zaplanowano na tegoroczne Dni Chemika? I o co zawalczą Nafciarze w najbliższą niedzielę? O tym w najnowszym Studiu Grupy ORLEN.

Przeciw oszustwom podatkowym
Koncern przekazał Krajowej Administracji Skarbowej 15 nowoczesnych samochodów, które pozwolą na dalsze skuteczne przeciwdziałanie oszustwom podatkowym na rynku paliw. To kolejny krok wspierający działania administracji państwowej na rzecz walki z szarą strefą, dzięki którym w ostatnich latach legalna konsumpcja oleju napędowego w Polsce wzrosła o ok. 30%. Wcześniej PKN ORLEN przekazał organom skarbowym 7 mobilnych laboratoriów, pozwalających na szybkie badanie transportowanych w Polsce paliw, pod kątem zgodności ich składu z obowiązującymi przepisami.

PowiązaneTematy

Samochody zostały wyposażone w specjalny cyfrowy system łączności ADAM, kompatybilny z obecnie używanym przez służby skarbowe. Darowizna wzmocni flotę samochodów KAS w 9 województwach: dolnośląskim, lubuskim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, wielkopolskim, podlaskim, śląskim i zachodniopomorskim. Samochody będą wykorzystywane przede wszystkim do kontroli realizowanych w ramach systemu monitorowania drogowego przewozu towarów oraz do działań kontrolnych na lotniskach w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

Dni Chemika i ORLEN Olimpiada w Płocku
Tegoroczne Dni Chemika i ORLEN Olimpiada odbędą się w weekend 8-9 czerwca, a głównym motywem będzie 60-lecie Zaklądu Produkcyjnego w Płocku. Mieszkańcy Płocka mogą skorzystać w sobotę, 8 czerwca, ze sportowych zmagań w ramach ORLEN Olimpiady – zawodów dla sportowców amatorów. Każdy może wystartować w biegu na 5 km, wziąć udział w Nordic Walking oraz w turnieju szachowym. Zapisy poprzez stronę www.olimpiada.orlen.pl tylko do końca przyszłego tygodnia czyli do piątku, 24 maja br.
Natomiast w niedzielę, 9 czerwca o godz. 11 rozpocznie się Piknik rodzinny na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku. W programie wiele propozycji i atrakcji takich jak m.in.: strefa zabaw dla dzieci z diabelskim młynem, interaktywna strefa nauki, miasteczko zdrowia, strefa X-Box oraz finał konkursu „Talentiada”.
Dni Chemika 2019 zakończy wieczorny niedzielny koncert GOLEC UORKIESTRA (początek koncertu o godz. 19.00).

Unipetrol uczy chemii i fizyki
Dzięki Fundacji Unipetrol, 20 czeskich szkół podstawowych miało możliwość skorzystania z wyjątkowego, mobilnego laboratorium naukowego EDUbus. Fundacja już od dwóch lat budzi u uczniów pasję do takich dziedzin, jak fizyka i chemia. EDUbus w przyjazny sposób przybliża trudne zagadnienia naukowe. Sami uczniowie bardzo chętnie brali udział w eksperymentach.ORLEN Wisła Płock
Jedno rozstrzygnięcie już za piłkarzami ORLEN Wisła Płock. W Poznaniu rozegrali finał PGNiG Pucharu Polski. Ich przeciwnikiem było kieleckie Vive. Nafciarze grali naprawdę dobrze, przegrali tylko jedną bramką. Bramkarz Adam Morawski stwierdził, że grają z Vive jak równy z równym.
Teraz przed Nafciarzami spotkanie w ramach PGNiG Superligi. Już w niedzielę, 19 maja o godz. 13 w ORLEN Arenie zagrają z MMTS Kwidzyn.

Szczypiorniści zachęcają kibiców do wsparcia ich w trakcie spotkania.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU