Jedenasta Katorga za nami. Jamal rozruszał publikę [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Festiwal Katorga to już tradycja wśród studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Najlepszy okazał się zespół Skafander, a zmarzniętą publikę ostatecznie rozgrzał zespół Jamal. 

Podczas czwartkowej Katorgi, na scenie zaprezentowały się zespoły oraz soliści. Muzycznie było dosyć jednorodnie, jednak zespoły potrafiły rozkręcić publikę, która obserwowała koncert.

PowiązaneTematy

Zwycięzcą wśród grup okazał się zespół Skafander. Muzycy zaprezentowali materiał, który zawierał w sobie cechy reggae, rocka czy ska. Ich największymi konkurentami był zespół Czarna Pantera, który przyciągnął chyba największą publikę przed scenę. Jury, w skład którego wszedł między innymi Wojciech Wojda – lider zespołu Farben Lehre, uhonorował Czarną Panterę drugim miejscem.

W kategorii solistów mieliśmy do czynienia ze sporą reprezentacją grupy wokalnej MDK-u. Wśród nich była zwyciężczyni solowej kategorii – Agnieszka Jezierska. Swoim występem sprawiła, że ludzie znajdujący się w miejscu festiwalu zaczęli tańczyć. Drugie miejsce zajęła Weronika Wizner.

Po konkursowych występach przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – zespół Jamal. Miodu wraz ze swoją grupą podgrzali czwartkową atmosferę. Jego koncert był plątaniną dynamicznych i spokojnych utworów. Usłyszeliśmy takie hity jak Defto, Peron czy Policeman.

Katorga była drugą imprezą zorganizowaną przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. O ile podczas środowych wyborów Miss było bardzo gorąco, o tyle podczas Katorgi było bardzo… zimno. I to chyba jedyna rzecz, do której można by mieć zastrzeżenia – właśnie temperatura. Gdyby wymieszać środowo-czwartkowe wartości byłoby przyjemniej.

PetroNews był patronem medialnym obydwu imprez.