REKLAMA

Jak wygląda praca detektywa? Można poczuć na własnej skórze

REKLAMA

Już w sobotę będzie okazja, by z Książnicą Płocką przeżyć happening poetycko malarski na płockim nabrzeżu. Tego samego dnia rozpocznie się kryminalna gra miejska śladami bohaterów książek Jacka Ostrowskiego.

Wisła w strofach i kolorach

22 czerwca o godzinie 14 rozpocznie się happening poetycko-malarski „Wisła w strofach i kolorach”, pomyślany nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych.

W programie: wspólne czytanie poezji o Płocku i Wiśle z udziałem płockich poetów i sympatyków poezji oraz otwarte działania plastyczne z użyciem różnych technik malarskich, pod kierunkiem uczniów I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku i członków sekcji plastyczno-malarskiej Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku.

Wydarzenie organizowane w ramach Dni Historii Płocka.

Miejsce: Bulwary nad Wisłą.

Organizatorzy: Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego (tel. 24 268 00 33), I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego w Płocku, Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku

Kryminalna Gra Miejska Śladami Zuzy Lewandowskiej

22 czerwca o godzinie 15 zacznie się kryminalna gra miejska śladami bohaterów książek „Paragraf 148” i „Czarny wdowiec” Jacka Ostrowskiego.

Uczestnicy, w „grupach dochodzeniowych”, będą musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami detektywistycznymi, by ostatecznie poznać rozwiązanie zagadki. Książnica zachęca do zgłaszania się drużyn – ilość członków grupy oraz wiek jest bez ograniczeń.– Zabierzcie rodzinę, znajomych, przyjaciół, psa, policjanta, papugę, by bawić się razem z nami. Uczestnicy indywidualni równie mile widziani. Przewidywany czas przejścia całej trasy gry to około jednej godziny. Po drodze zaś czekać będą zadania wymagające poczucia humoru, odrobiny logicznego myślenia i spostrzegawczości – zachęcają organizatorzy.

Na trasie gry mają się znaleźć też niespodzianki mrożące krew w żyłach, jak przystało na dobry kryminał.

Miejsce: ulice i zakamarki Starego Miasta.

WładysŁAWKA

27 czerwca o godzinie 17 odbędzie się „WładysŁAWKA” – spotkanie w kręgu płockich poetów.

Miejsce: Czytelnia pod chmurką w ogrodzie bibliotecznym Książnicy Płockiej, a w razie niepogody – gmach główny biblioteki (ul. Kościuszki 6)

Organizator: Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego (ul. Kościuszki 6, tel. 24 268 00 33).

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU