REKLAMA

GUS bada rolników

REKLAMA

Czy tendencje obserwowane w rolnictwie nadal się utrzymują? Czy średnia powierzchnia gospodarstw rolnych nadal rośnie? Ilu właścicieli gospodarstw rolnych mieszka w dużych miastach? W jakim kierunku mazowieccy rolnicy specjalizują swoją działalność? Czy ciągle jesteśmy liderem produkcji mleka w Polsce? – oto pytania, na które chce odpowiedzieć Główny Urząd Statystyczny.

Od 1 czerwca ruszyło Badanie Struktur Gospodarstw Rolnych. Badanie zostanie przeprowadzone w wylosowanych gospodarstwach rolnych za pomocą trzech metod: samospisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub wywiadu bezpośredniego przeprowadzanego przez ankietera za pomocą elektronicznego formularza. Wylosowani rolnicy otrzymają listowną informację o szczegółach prowadzonego badania. Najprostszą formą, pozwalającą zaoszczędzić czas, jest samodzielny spis przez Internet. Właściciel gospodarstwa rolnego, w dogodnym dla siebie czasie, do 9 czerwca, może wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej GUS.



Badania rolne przeprowadzane przez GUS są źródłem informacji dla osób zarządzających państwem, a otrzymane wyniki posłużą do kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju. Władze województwa i gmin będą mogły dostosować działania do zmian zachodzących w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Informacje zbierane podczas badań są również ważne dla samych rolników. Na ich podstawie będą mogli m.in. ocenić opłacalność produkcji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU