Grupa Night Runners Płock obchodzi pierwsze urodziny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przy okazji pierwszej rocznicy powstania amatorskiej grupy płockich nocnych biegaczy, grupa Night Runners Płock zaprasza wszystkich sympatyków biegania do dołączenia do nich.

– Jako koordynatorzy płockiego oddziału amatorskiej grupy biegowej Night Runners chcielibyśmy zaprosić wszystkich miłośników biegania do wspólnych przebieżek. Spotykamy się nieprzerwanie od roku, bez względu na warunki pogodowe, przy płockim molo w każdy czwartek o godz. 21 – mówi Arek Gmurczyk z Night Runners Płock.
Grupa Night Runners Płock stała się integralnym elementem płockiego środowiska biegowego. W spotkaniach biegowych regularnie uczestniczy kilkadziesiąt osób, oficjalna grupa Night Runners Płock na portalu społecznościowym Facebook liczy ponad pół tysiąca członków.

Night Runners Płock licznie reprezentują wszystkie imprezy biegowe w Płocku, ale nie tylko. Wśród największych sukcesów jest trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej w Biegu Soczewka w 2013 roku i w II Półmaratonie Dwóch Mostów, dobre lokaty w 35. Maratonie Warszawskim, XXV Biegu Niepodległości w Warszawie oraz toruńskim XI Półmaratonie św. Mikołajów.

W planach na rok 2014 Night Runners ma także wspólne wyjazdy na biegi górskie Wilcze Gronie, Rzeźniczek, Rzeźnik, biegi na dystansie półmaratońskim min. w Paryżu, Warszawie, Płocku oraz imprezy biegowe na dystansie maratońskim, takie jak Orlen Warsaw Marathon, Cracovia Maraton, maraton berliński czy też maraton we Frankfurcie.

– Tym, co wyróżnia Night Runners Płock na tle drużyn, klubów sportowych i podobnych grup jest otwartość: każdy, kto przyjdzie choć raz w czwartek o godz. 21 na molo i pokona pętlę wokół Sobótki długości ok. 5 km może czuć się pełnoprawnym „Nocnym Biegaczem” – zachęca Gmurczyk.

Dzięki specjalnej grupie marszobiegowej, w czwartkowych spotkaniach uczestniczy wiele osób biegających po raz pierwszy w życiu. Są nawet tacy, którzy wiosną zaczynali od marszobiegu z Night Runners, a jesienią przebiegli ponad 21 km w płockim II Półmaratonie Dwóch Mostów. Na biegowych wieczorach NR Płock znakomicie bawią się zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze, tacy jak Mariusz Giżyński (pochodzący z Płocka Mistrz Polski w Półmaratonie i Biegach Przełajowych oraz 12. zawodnik Mistrzostw Europy w Maratonie), który był specjalnym gościem jednego ze spotkań.
Night Runners Płock dopiero nabierają tempa i snują bardzo ambitne plany na przyszłość. Dlatego w czwartek o godz. 21 warto zjawić się w okolicach molo nad Wisłą – może to być dla Was początek wspaniałej przygody.
Więcej informacji: www.nightrunnersplock.pl. W razie dodatkowych pytań pomocą służy Arkadiusz Gmurczyk, pod adresem e-mail arek.gmurczyk@nightrunnersplock.pl.

Piotr Mrówka

Podziel się:

Brak komentarzy

  1. Proszę podawać adresy email do twórców i prowadzących płocki NightRunners, a nie do administratora strony, bo ta grupa nie jest inicjatywą tego człowieka.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji