REKLAMA
REKLAMA

Grupa Night Runners Płock obchodzi pierwsze urodziny

REKLAMA

Przy okazji pierwszej rocznicy powstania amatorskiej grupy płockich nocnych biegaczy, grupa Night Runners Płock zaprasza wszystkich sympatyków biegania do dołączenia do nich.

– Jako koordynatorzy płockiego oddziału amatorskiej grupy biegowej Night Runners chcielibyśmy zaprosić wszystkich miłośników biegania do wspólnych przebieżek. Spotykamy się nieprzerwanie od roku, bez względu na warunki pogodowe, przy płockim molo w każdy czwartek o godz. 21 – mówi Arek Gmurczyk z Night Runners Płock.
Grupa Night Runners Płock stała się integralnym elementem płockiego środowiska biegowego. W spotkaniach biegowych regularnie uczestniczy kilkadziesiąt osób, oficjalna grupa Night Runners Płock na portalu społecznościowym Facebook liczy ponad pół tysiąca członków.

PowiązaneTematy

Night Runners Płock licznie reprezentują wszystkie imprezy biegowe w Płocku, ale nie tylko. Wśród największych sukcesów jest trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej w Biegu Soczewka w 2013 roku i w II Półmaratonie Dwóch Mostów, dobre lokaty w 35. Maratonie Warszawskim, XXV Biegu Niepodległości w Warszawie oraz toruńskim XI Półmaratonie św. Mikołajów.

W planach na rok 2014 Night Runners ma także wspólne wyjazdy na biegi górskie Wilcze Gronie, Rzeźniczek, Rzeźnik, biegi na dystansie półmaratońskim min. w Paryżu, Warszawie, Płocku oraz imprezy biegowe na dystansie maratońskim, takie jak Orlen Warsaw Marathon, Cracovia Maraton, maraton berliński czy też maraton we Frankfurcie.

– Tym, co wyróżnia Night Runners Płock na tle drużyn, klubów sportowych i podobnych grup jest otwartość: każdy, kto przyjdzie choć raz w czwartek o godz. 21 na molo i pokona pętlę wokół Sobótki długości ok. 5 km może czuć się pełnoprawnym „Nocnym Biegaczem” – zachęca Gmurczyk.

Dzięki specjalnej grupie marszobiegowej, w czwartkowych spotkaniach uczestniczy wiele osób biegających po raz pierwszy w życiu. Są nawet tacy, którzy wiosną zaczynali od marszobiegu z Night Runners, a jesienią przebiegli ponad 21 km w płockim II Półmaratonie Dwóch Mostów. Na biegowych wieczorach NR Płock znakomicie bawią się zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze, tacy jak Mariusz Giżyński (pochodzący z Płocka Mistrz Polski w Półmaratonie i Biegach Przełajowych oraz 12. zawodnik Mistrzostw Europy w Maratonie), który był specjalnym gościem jednego ze spotkań.
Night Runners Płock dopiero nabierają tempa i snują bardzo ambitne plany na przyszłość. Dlatego w czwartek o godz. 21 warto zjawić się w okolicach molo nad Wisłą – może to być dla Was początek wspaniałej przygody.
Więcej informacji: www.nightrunnersplock.pl. W razie dodatkowych pytań pomocą służy Arkadiusz Gmurczyk, pod adresem e-mail arek.gmurczyk@nightrunnersplock.pl.

Piotr Mrówka