REKLAMA

Dziury na Miodowej do usunięcia. I na innych ulicach również

REKLAMA

W listopadzie ubiegłego roku nasz czytelnik interweniował w sprawie fragmentu ulicy Miodowej, nasyconej wręcz dziurami i wertepami. Sprawa była o tyle poważna, że z tego skrótu codziennie korzystają kierowcy wracający z Orlenu. Ratusz obiecał wówczas, że w tym roku sprawa będzie załatwiona. I wygląda na to, że faktycznie będzie.

Nasz czytelnik ponownie przypomniał się o podziurawionej ulicy Miodowej. – Czy coś udało się już zrobić w tej sprawie? – pytał.

Przekazaliśmy pytanie do urzędu miasta i… mamy dobre informacje. Wyremontowany zostanie nie tylko ten fragment, o którym pisaliśmy, ale i kilka innych uliczek.

Dziurawa Miodowa już od wielu lat. Kiedy remont? – interwencja czytelnika– Miejski Zarząd Dróg wspólnie z Urzędem Miasta Płocka szykuje się obecnie do opracowania przetargu na remont kilku najbardziej zniszczonych fragmentów jezdni na terenie Płocka – przekazał nam Konrad Kozłowski z zespołu ds. kontaktów z mediami płockiego ratusza. – Pod uwagę brane są fragmenty ul. Miodowej, nieremontowanego odcinka ulicy Zglenickiego, a także drogi przy Hospicjum Miejskim – wyjaśnił.

Jak się okazuje, obecnie trwają końcowe sprawy związane z uregulowaniem kwestii własnościowych tej ostatniej uliczki. – Jak tylko te sprawy zostaną uregulowane i ta droga stanie się własnością Gminy-Miasto Płock, przystąpimy do remontu stanu nawierzchni jezdni – tłumaczył Konrad Kozłowski.

MZD przewiduje, że sprawy własnościowe powinny zakończyć się do połowy lipca, a do końca lipca powinien zostać rozpisany przetarg na realizację tych wszystkich napraw łącznie. – Przetarg będzie dotyczył kilkudziesięciometrowych odcinków, ale będą one wykonywane na zasadzie sfrezowania i wykonania nowych nawierzchni ulic, a nie łatania poszczególnych dziur. Jeśli uda się przeprowadzić wszystko zgodnie z planem, do końca wakacji prace powinny być zakończone – podsumował Konrad Kozłowski.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU