Dziesiąty kwietnia – Światowy Dzień Zdrowia

REKLAMA

Światowy Dzień Zdrowia to dobra okazja, aby zastanowić się nad tym, czy dbamy o siebie i sprawdzić, jak naprawdę nasze zdrowie wygląda.

W ramach Światowego Dnia Zdrowia można bezpłatnie sprawdzić swoją kondycję. 10 kwietnia 2014 w godzinach 8-18 Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej zaprasza na bezpłatne porady i badania do Przychodni przy ul. Miodowej 2.

PowiązaneTematy

Tego dnia będzie można skorzystać na przykład z porady rehabilitanta, uzyskać m.in. wskazówki dotyczące profilaktyki leczenia układu narządu ruchu, postępowania pozwalającego zapobiegać dolegliwościom ze strony kręgosłupa. Oprócz tego, można zapisać się na bezpłatne badanie cytologiczne, pomiar poziomu cukru i ciśnienia krwi, wagi ciała. Do dyspozycji będą również położne ze Szkoły Rodzenia „Miłość od poczęcia” Szpitala Świętej Trójcy w Płocku. Ponadto, dzieci od 6. miesiąca życia do 18. roku życia mogą zgłosić się na przegląd uzębienia do Poradni Stomatologicznej.

Nowością będzie prelekcja „Wrzuć nałogi do kosza” z udziałem specjalistów Poradni profilaktyki i leczenia uzależnień oraz zawodników SPR Wisły Płock SA, Wisły Płock SA i koszykarek MON-POL Płock. Spotkania ze sportowcami są przewidziane w godzinach  11-14. W tych samych godzinach studenci Wydziału Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku będą pokazywać, jak samodzielnie zbadać piersi.  Będzie można również skorzystać z porad dietetyka.