Drifting powraca… w Gostyninie?

REKLAMA

Sport, w którym szerokość uśmiechu kierowcy jest wprost proporcjonalna do kąta wychylenia tylnej osi, to właśnie drifting. Powstał na górskich drogach Japonii i tam ten sport prezentuje najwyższy poziom światowy, jednak Polska liga driftingowa jest zdecydowanie najlepsza w Europie.

Marek Wartałowicz na torze Slovakiaring pokonał samego Daigo Sato – legendę światowego Driftingu. Podczas zawodów w Płocku przez dwa lata mogliśmy obserwować śmietankę polskich drifterów na czele z Piotrem Więckiem, Bartoszem Stolarskim, Maciejem Bochenkiem czy Jakubem Przygońskim. W 2013 roku Płocka runda okazała się najlepsza w Europie według Drift Allstars, po czym Płock obiegła szokująca wiadomość – Driftu w Płocku nie będzie. Szok, smutek i pytanie – dlaczego?

PowiązaneTematy

Ostatnio, zupełnie przez przypadek (zbierając materiały do gazety na Motor Show w Poznaniu), doszły nas słuchy, że niedaleko naszego miasta, które w świadomość drifterów dosyć mocno się już wpisało, powstanie driftingowe wydarzenie. Z rozmów na forach wynika, że być może będzie to szeroko zakrojona produkcja filmowa, coś w stylu Gymkhany z Kenem Blockiem:

Inni z kolei twierdzą, że do filmu ma być dołączony pokaz lub nawet zawody. W tym miejscu warto się zatrzymać. W okolicach Gostynina jest kilka miejsc, gdzie można by zorganizować zawody czy nakręcić film. Rynek tego miasta ma nawierzchnię w dosyć dobrym stanie, jest wystarczająco szeroko, aby ustawić clipping pointy i clipping zone-y. Absolutnie nie wiemy jak będzie ustawiona trasa, jednak specyfika rozkładu ulic w Gostyninie faworyzowałaby kierowców w mocniejszych samochodach oraz szeroko rozumianą prędkość. Nie jest to typowe dla Gymkhany, tam bardziej stawia się na ciasne nawroty, backwards entry (jazda samochodem którego kąt wychylenia przekracza 90 stopni) no i ruchome przeszkody, których nie brakuje w żadnej z części Gymkhan.

Informacji na ten temat jest na prawdę bardzo mało i jedynie możemy snuć domysły, co będzie na tej imprezie. Organizatorzy zapowiadają, że w ciągu miesiąca ujawnią szczegóły, a wydarzenie zaplanowano na ostatni tydzień sierpnia. Co to będzie, okaże się niebawem, na razie możemy opierać się na bardzo skromnych informacjach tej STRONY.

drift