REKLAMA

Dodatkowe 4 mln z ORLENU dla szpitali

REKLAMA

PKN ORLEN przeznaczy dodatkowe 4 mln zł na wsparcie szpitali. Dzięki temu placówki medyczne walczące z koronawirusem otrzymają łącznie 10 mln zł.

Fundacja ORLEN zwiększyła do 10 mln zł pomoc dla szpitali, walczących z epidemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby placówek, głównie na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej.

Wsparcie przyspieszy diagnozowanie oraz leczenie zakażonych osób, a także zwiększy bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

– Działania Fundacji ORLEN wpisują się w apel Premiera Mateusza Morawieckiego o solidarność z tymi, którzy są w potrzebie. Dziś jest to przede wszystkim służba zdrowia i jej pracownicy, którzy z ogromnym poświęceniem wykonują swoje obowiązki. Wspieramy ich wysiłki i zaangażowanie w ratowanie życia i zdrowia Polaków, przekazując darowizny w łącznej kwocie 10 milionów złotych na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej, niezbędnych w walce z koronawirusem – mówił Daniel Obajtek, Prezes PKN ORLEN.

Fundacja ORLEN przeznaczyła już 6 mln zł dla 11 szpitali w całej Polsce, które za otrzymane darowizny m.in. poszerzą bazę laboratoryjną, zakupią karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maseczki i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

Kolejne 4 mln zł także trafią do placówek medycznych walczących z koronawirusem. Trwają finalne ustalenia, które szpitale i na jakie potrzeby otrzymają wsparcie.W pierwszym kwartale tego roku Fundacja ORLEN przekazała placówkom medycznym już blisko 400 tys. zł. Ponad 90 tys. zł na zakup spirometrów otrzymał Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, z którym PKN ORLEN realizuje program prozdrowotny dla mieszkańców Płocka i sąsiednich powiatów.

Pomoc trafiła również m.in. do Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi na wsparcie diagnostyki kobiet ciężarnych oraz na utworzenie Pododdziału Udarowego w ramach Oddziału Neurologii Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

W 2019 roku wsparcie Fundacji ORLEN na ochronę i promocję zdrowia wyniosło blisko 5 mln zł. Pieniądze otrzymało m.in. Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie na zakup specjalistycznego echokardiogramu. Środki finansowe trafiły również do małych pacjentów Kliniki Wrodzonych Wad Metabolizmu i Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka.

Fundacja ORLEN angażuje się również w projekty edukacyjne. W 2019 roku zorganizowała w Płocku dwukrotnie „Miasteczko Zdrowia”. W bezpłatnych badaniach wzięło udział blisko 10 tys. uczestników. Mieszkańcy Płocka mogli m.in. zmierzyć poziom cukru, wykonać EKG i skonsultować się z onkologami. Fundacja ORLEN dofinansowała również 15. edycję Biegu po Nowe Życie – społeczną inicjatywę wsparcia transplantologii, organizowaną przez Fundację Pasjonaci Życia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU