REKLAMA

Dlaczego trzeba płacić podatki? Ministerstwo Finansów edukuje gimnazjalistów

REKLAMA

„Finansoaktywni: Misja Podatki” – to edukacyjny program Ministerstwa Finansów skierowany do gimnazjalistów. Jego celem jest kształtowanie świadomości podatkowej w przejrzysty i przyjemny sposób. Można zdobyć cenne nagrody.

PowiązaneTematy

Głównym celem projektu jest pokazanie w przystępny sposób relacji pomiędzy płaceniem podatków a finansowaniem przez państwo podstawowych działań, takich jak edukacja, budowa dróg czy zapewnienie bezpieczeństwa. Dzięki temu, Ministerstwo Finansów chce kształtować świadomość oraz przekazać wiedzę o podatkach.

W jednym z płockich gimnazjów, korzystając z materiałów dydaktycznych oferowanych przez program, pani Janina przeprowadziła godzinę wychowawczą: „Poznaj podatki, kojarz korzyści”. – Zapoznałam uczniów z historią podatków w Polsce i na świecie. Rozmawialiśmy o zależnościach podatki-wydatki, konsekwencjach ich niepłacenia. Uczniowie w grupach grali w grę edukacyjną, która uświadomiła im, jaka część środków budżetu państwa jest przeznaczana na poszczególne kategorie wydatków. Jestem zwolennikiem tego typu programów. Z poinformowanych dzieciaków wyrosną świadomi dorośli – mówiła nauczycielka.Zgłoszenie do programu jest bardzo proste. Wystarczy, że nauczyciel gimnazjum wypełni formularz znajdujący się na stronie internetowej organizatora. W ciągu kilku dni do szkoły zostaną dostarczone bezpłatne materiały edukacyjne, opracowane przez grono specjalistów. – Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym szkoły mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody – mówi przedstawiciel programu, Monika Niciejewska. – Wystarczy, że trzyosobowy zespół uczniów przygotuje pisemną pracę konkursową pt. „Poznałem podatki, kojarzę korzyści”, a następnie na jej podstawie przeprowadzi debatę konkursową. Relację z debaty oraz pracę przygotowaną przez uczniów nauczyciel załącza do formularza konkursowego dostępnego na stronie programu: www.finansoaktywni.pl.

Nagrodą główną jest dwudniowa wycieczka do Warszawy dla 16 zwycięskich zespołów z wybranych szkół, podczas której zwycięzcy odwiedzą między innymi Sejm RP oraz Ministerstwo Finansów. Członkowie najlepszego zespołu otrzymają tablety, a pozostali uczestnicy – zestawy specjalnie przygotowanych upominków. Nagrody trafią również do opiekunów zespołów – 16 nauczycieli zwycięskich zespołów otrzyma tablety.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU