REKLAMA

Czy stadion będzie nosił nazwę ORLEN? Mamy odpowiedź Koncernu

REKLAMA

Jak informowaliśmy, docierają do nas informacje, że PKN ORLEN chce zaangażować się w funkcjonowanie stadionu Wisły Płock, zostając jego sponsorem tytularnym. Mamy oficjalną odpowiedź Koncernu w tej sprawie.

W związku z informacjami z otoczenia PKN ORLEN, wysłaliśmy pytania, czy płocki Koncern zostanie sponsorem tytularnym modernizowanego stadionu Wisły Płock. Poniżej publikujemy odpowiedź Biura Prasowego ORLENU.

„PKN ORLEN aktywnie angażuje się w projekty, w tym sponsoringowe, które mają na celu wsparcie lokalnych społeczności. W Płocku zlokalizowany jest Zakład Produkcyjny, dlatego Koncern ze szczególną dbałością i zrozumieniem podchodzi do potrzeb mieszkańców miasta i powiatu.

Wszystkie oferty sponsoringowe, które wpływają do PKN ORLEN są szczegółowo analizowane pod kątem wizerunkowym i ekonomicznym. Dlatego w momencie kiedy wpłynie oferta dotycząca praw do nazwy stadionu w Płocku, na pewno zostanie ona rozważona. Koncern nie wyklucza więc scenariusza, że zostanie sponsorem tytularnym nowego stadionu Wisły Płock po jego wybudowaniu. Najlepszym przykładem podobnych działań wsparcia ze strony PKN ORLEN jest płocka ORLEN Arena, która pokazuje, że taki scenariusz jest wielce prawdopodobny i możliwy do zrealizowania. Odrębną kwestią jest finansowy udział PKN ORLEN w budowie stadionu, który nie jest możliwy ze względu na kwestie formalno-prawne. PKN ORLEN nie może bowiem angażować się w finansowanie aktywów, które nie należą do spółki.

PKN ORLEN obecnie należy do najbardziej aktywnych sponsorów w Płocku, a poziom zaangażowania znacząco zwiększył się na przestrzeni ostatnich trzech lat. Koncern nieprzerwanie jest sponsorem ORLEN Wisła Płock, która osiąga sukcesy, reprezentując miasto oraz PKN ORLEN podczas rozgrywek w kraju i za granicą. Corocznie wzrasta również zaangażowanie w drużynę piłkarzy nożnych Wisła Płock, która gra w Ekstraklasie. Umowa w tym roku została zmodyfikowana w porównaniu do lat ubiegłych – jeszcze większy nacisk położony jest na osiągane wyniki, które są mocno skorelowane z naszym zaangażowaniem finansowym. Im drużyna gra lepiej i ma lepsze wyniki, tym większe wsparcie może uzyskać od PKN ORLEN. Istotną częścią odświeżonego kontraktu jest również szkolenie dzieci i młodzieży.Do innych inicjatyw sportowych w Płocku, które wspiera PKN ORLEN można zaliczyć m.in.: ORLEN Handball Mini Ligę, klub Królewscy Płock, Jutrzenka Płock, MUKS Volley Płock, Uczniowski Klub Sportowy Victoria, Płockie Towarzystwo Wioślarskie, ORLEN Polish Open na wózkach oraz biegi amatorskie, jak np. Półmaraton Dwóch Mostów.

Z pozdrowieniami,
Biuro Prasowe
PKN ORLEN”

ORLEN sponsorem tytularnym stadionu Wisły Płock?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. norman says:

  a czy ten nieudacznik Kubica należy do Orlenu?? chyba nie a wójt taką kasę wywala na jego ostatnie albo przedostatnie miejsca.Nie wypisujcie idiotyzmów ,wy całe biuro prasowe.

 2. Pewnie,że says:

  są ważniejsze jak np. trwonienie milionów na utrzymywanie niebezpiecznego lotniska dla zapewnienia rekreacji kilku panom.

 3. Mieszkaniec says:

  Jeszcze raz się pytam! Czy w tej mieścinie bez przyszłości nie ma ważniejszych spraw niż trwonienie milionów na klepisko darmozjadów kopanych?

  • Ja ten no says:

   z pewnością ty byś te pieniądze lepiej spożytkował ;)
   Zainwestował pewnie w lokalny monopolik wykupując cały zapas żubra aby ze spokojem pluć na wszystko co się dzieje w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU