REKLAMA

Auto wpadło w poślizg. Trzy osoby w szpitalu

REKLAMA

Policja ostrzega przed bardzo trudnymi warunkami na drogach. W poniedziałek rano samochód wpadł w poślizg i zderzył się z innym pojazdem, w wyniku czego do szpitala trafiły trzy osoby.

O tym, jak niebezpieczne jest wykonywanie gwałtownych manewrów i niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, przekonała się 6 grudnia rano kierująca hyundaiem.

– W Sikorzu 40-latka nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, wpadła w poślizg i uderzyła w jadącego z przeciwnego kierunku opla. Kierujące pojazdami oraz pasażer opla przewiezieni zostali z obrażeniami do szpitala – informuje podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Przypomina również, że panujące warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji.– Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu, oblodzona jezdnia czy błoto pośniegowe wymagają od każdego kierowcy większych umiejętności. Dlatego tak ważne jest, aby styl jazdy, sposób wykonywania manewrów oraz prędkość dostosować do warunków na drodze. Samochód nie zatrzyma się w miejscu. Im większa prędkość, tym potrzeba więcej czasu na jej wytracenie. Dodatkowo śliska nawierzchnia sprawia, że wykonywanie gwałtownych manewrów może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze – ostrzega podkom. Marta Lewandowska.

Przyłączamy się do apelu policji – jedźcie ostrożnie!

Fot. KMP Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Syberia says:

    Kiedyś były zimy i ludzie jeździli to nie był problem! Teraz szlachta chce mieć jezdnię jak w lecie. TO JEST RĄK DOŚWIADCZENIA I LUDZKA TEPOTA.

  2. Mieszkaniec says:

    Jak ma nie być wypadków jak przez cały weekend służby nie sypały ani solą ani piaskiem. I to chyba w całym powiecie bo z kim by nie rozmawiał to każdy mówi że lodowisko na drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU