REKLAMA

Agat w prezencie

REKLAMA

Urodził się niecały roku temu, a dziś z Płocka pojechał do Warszawy. Jest trzecim dzieckiem znanej zoologicznej foczej pary: Selmy i Bubiego.

Mała foczka Agat, bo o niej mowa, wyjechała dziś wczesnym rankiem do ogrodu zoologicznego w Warszawie. Jest prezentem płockiego ogrodu zoologicznego dla stołecznego ZOO.

Warto też wiedzieć, że w ZOO w Płocku codziennie o godzinie 13 odbywają się treningi medyczne fok. Jeżeli są wśród Was miłośnicy tego typu widowisk, to dobra okazja, żeby obejrzeć je na żywo. Treningi te mają na celu wyeliminowanie strachu przed ludźmi oraz budowanie zaufania. Zdecydowanie forma kontaktu, poprzez treningi medyczne, ułatwia kontrolę nad zwierzakami, a dla nich samych jest to forma rozrywki. Podczas treningów każda foczka dostaje swojego opiekuna, który używa targetu. Agat miał żółty trójkąt, który wraz z foczką pojechał do nowego domu w Warszawie.Nie wszyscy wiedzą, że foki szare są objęte bardzo ścisłą ochroną gatunkową, na dodatek mają status ambasadorów Morza Bałtyckiego. Ich liczba w naszym morzu to około 22,5 tys. osobników.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU