REKLAMA

5. Półmaraton Dwóch Mostów już w niedzielę. Wystąpią ograniczenia w ruchu

REKLAMA

W nadchodzącą niedzielę odbędzie się kolejny Półmaraton Dwóch Mostów. Wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mieli okazję zmierzyć się w zawodach biegu długodystansowego. 

Popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy kultury fizycznej i rekreacji, stało się w Płocku wydarzeniem cyklicznym. Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością i zgromadziły na płockim rynku wiele sportowych talentów. Czy podobnie będzie tym razem?

PowiązaneTematy

Półmaraton Dwóch Mostów rozpocznie się o godzinie 10 na Starym Rynku w Płocku. Łączna długość tegorocznej trasy będzie wynosić około 22 kilometrów. Uczestnicy pobiegną głównymi ulicami Płocka, w tym przez pl. Narutowicza, ul. Mostową, Most im. Legionów Piłsudskiego, ul. Kolejową, Rondo Lajourdie, wał przeciwpowodziowy, Most Solidarności, Grabówkę czy też ul. Norbertańską. Na pokonanie tego dystansu uczestnicy mają 3 godziny. Kto nie ukończy biegu w wyznaczonych ramach czasowych, zostaje automatycznie zdyskwalifikowany z dalszego uczestnictwa.

Na całej trasie półmaratonu będą znajdowały się punkty odżywcze (z napojami) oraz punkty medyczne, gdzie o stan zdrowia zawodników zadbają profesjonalni ratownicy. Limit uczestników, mogących wziąć udział w wydarzeniu wynosi 1000 osób, a do tej pory zgłosiło się 665 chętnych. Warto dodać, że organizatorzy zapisy prowadzą do 8 września, czyli najbliższego czwartku, do godziny 12. Aby zgłosić się do udziału w 5. Półmaratonie Dwóch Mostów, wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz zgłoszeniowy i dokonać wpłaty tzw. wpisowego, czyli opłaty startowej w wysokości 80 złotych. Z wpłaty tej zwolnione są jedynie osoby, które w dniu startu, czyli 11 września, mają ukończone 70 lat.

Ważnym czynnikiem, który powinien być brany pod uwagę przez zawodnika, jest dobry stan zdrowia oraz brak przeciwwskazań do uczestnictwa w wydarzeniu. Bieg jest jednak dużym wysiłkiem fizycznym, dlatego najlepiej byłoby skonsultować go wcześniej z lekarzem (oczywiście jeśli istnieją jakieś wątpliwości, co do startu w wydarzeniu).

Uczestnik w ramach udziału w Półmaratonie Dwóch Mostów otrzymuje:

  • numer startowy
  • chip (kontrolujący kolejność oraz czas startu i osiągnięcia mety)
  • pamiątkową koszulkę wydarzenia
  • napoje na trasie oraz mecie biegu
  • bon na posiłek po ukończeniu zawodów
  • materiały promocyjne sponsorów
  • ubezpieczenie podczas biegu
  • pamiątkowy medal z wydarzenia.

Oprócz samych medali, sponsorzy przygotowali również dla uczestników nagrody finansowe. Poza tym, dodatkową nagrodą dla najlepszych biegaczy będą karty podarunkowe do wybranych punktów handlowych.

Uwaga, utrudnienia

5. Półmaraton Dwóch Mostów odbywać się będzie przy wyłączonym ruchu kołowym. Oznacza to, że wystąpią utrudnienia w ruchu, a część ulic zostanie całkowicie zablokowana. W godzinach od 9 do 13.30 (jest to przewidywany czas zakończenia biegu), w rejonie Starego Miasta, Mostu Legionów Piłsudskiego oraz Grabówki kierowcy będą musieli stosować się do czasowej zmiany organizacji przejazdu. Z ruchu pojazdów wyłączony zostanie Most Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na Moście Solidarności. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych, ruchem będą sterowały uprawnione do tego osoby.

Urząd Miasta Płocka już dziś kieruje apel do kierowców o nieparkowanie swoich aut na ul. Małachowskiego i na Starym Rynku od soboty, 10 września, od godziny 18. Takie działanie ma usprawnić organizację półmaratonu.

Wszyscy kierowcy, którzy w dniu zawodów chcieliby dojechać np. z Radziwia do Płocka, proszeni są o przejazd Mostem Solidarności.