REKLAMA

23 płockich sportowców jedzie na igrzyska do Tajwanu

REKLAMA

30-osobowa delegacja z Płocka pojedzie na 50. Międzynarodowe Igrzyska Szkolne na Tajwan. Płoccy zawodnicy będą uczestniczyć w wydarzeniu już po raz 22.

igrzyska mlodziezowe
Fot. Urząd Miasta Płocka

W tym roku igrzyska odbywają się w New Taipei City na Tajwanie w terminie 11-16 lipca. Płock jest jedynym miastem z Polski, uczestniczącym w tym roku w Igrzyskach. Płocczanie będą rywalizować w pływaniu, lekkoatletyce, piłce ręcznej, taekwondo i tenisie stołowym. Pozostałe dyscypliny igrzysk to: tenis ziemny, koszykówka, siatkówka i piłka nożna. Miasto New Taipei City pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia delegacji. Koszty opłaty rejestracyjnej, przelotu, ubezpieczenia oraz diety dla przedstawicieli miasta pokryte zostaną z budżetu miasta.

W tym roku z finansowania płockich sportowców wycofał się PKN Orlen.– Trzymam kciuki, abyście rywalizując w duchu fair play osiągnęli satysfakcjonujące was rezultaty – mówił w auli ratusz Andrzej Nowakowski.

W igrzyskach weźmie udział ponad tysiąc młodych sportowców w wieku 12-15 lat oraz kilkuset trenerów z 80 miast z około 30 krajów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU