22 Finał WOŚP. Kto zagra na Starym Rynku?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w drugą niedzielę stycznia odbędzie się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na płockie ulice wyjdzie czterystu wolontariuszy, którzy będą zbierali pieniądze do charakterystycznych puszek. Na Starym Rynku, jak co roku, odbędzie się koncert. Kto wystąpi na scenie przed ratuszem?

Najbliższy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem “Na ratunek”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. To już druga akcja fundacji Jurka Owsiaka, w której zebrane pieniądze zostaną przekazane także na potrzeby osób starszych.

Płock ponownie, aktywnie włącza się w akcję. Sztab organizacyjny mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury i to tam w niedzielę, 12 stycznia przybywać będzie w sumie czterystu wolontariuszy, którzy przyniosą charakterystyczne puszki z pieniędzmi. Na Starym Rynku odbędzie się koncert, a na scenie od godz. 15 prezentować się będą zespoły z MDK i POKiS – STOP, Fear Inside of Me, GroupThink i F.44.3.

Przed godz. 19 wystąpi pierwsza gwiazda wieczoru – zespół Muchy. Później na scenie zobaczymy zespół Reszta pokolenia, a przed godz. 20 odbędą się licytacje – sprzedany zostanie m.in. okazjonalny tort, a na estradę wyjdą zaproszeni goście, politycy, artyści i wolontariusze, by wspólnie zakończyć 22. finał WOŚP w Płocku. Tradycyjnie odbędzie się to przy hukach sztucznych ogni, czyli odbywającym się w całym kraju “Światełku do nieba”.

Po pokazie fajerwerków na scenę wyjdzie gwiazda wieczoru – zespół Lipali. Ich koncert potrwa około półtorej godziny, a całość zakończy się po godz. 22. Przedtem płocczanie powinni już poznać przybliżoną ilość pieniędzy wrzuconych do puszek wolontariuszy. W zeszłym roku w naszym mieście udało się zebrać rekordową sumę, blisko 190 tys. zł.

Na tę kwotę składają się także pieniądze z internetowych aukcji – te już się rozpoczęły i MDK zachęca do brania udziału w licytacjach. Można na nich już kupić m.in. ręcznie wykonane szale, obiad z posłami, voucher na strzyżenie, a także trening medyczny foki, zimowe karmienie żyraf czy najmniejszych małpek – te ostatnie aukcje dotyczą oczywiście płockiego zoo. Przedmiotów do licytacji ma ciągle przybywać. Znajdziecie je TUTAJ.

Szczegółowy program WOŚP na Starym Rynku:

godz. 15.00 – rozpoczęcie imprezy;
15.10 – 15.30 – koncert zespołu STOP (MDK);
15.30 – 15.35 – wejście konferansjera, informacje ze zbiórek, zaproszeni goście;
15.35 – 16.00- koncert zespołu FEAR INSIDE OF ME (POKiS);
16.00- 16.10 – wejście konferansjera, informacje ze zbiórek, zaproszeni goście;
16.10 – 16.50 – koncert zespołu GroupThink (POKiS);
16.50 – 17.00 – wejście konferansjera, informacje ze zbiórek, zaproszeni goście;
17.00 – 17.40 – koncert zespołu F.44.3 (POKiS);
17.40 – 17.50 – wejście konferansjera, informacje ze zbiórek, zaproszeni goście;
17.50 – 18.50 – koncert zespołu Muchy;
18.50 – 19.00 – wejście konferansjera, informacje ze zbiórek, zaproszeni goście;
19.00 – 19.40 – koncert zespołu Reszta pokolenia;
19.40 – 20.10 – główne wyjście konferansjerów oraz prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, dyrektor MDK, dyrektora POKiS, polityków, vipów, wolontariuszy i artystów. Licytacje m.in. tortu; ogłoszenie dot. ilości zebranych pieniędzy przez płocki sztab, “Światełko do Nieba”.
20.10 – 21.30 – gwiazda wieczoru – Lipali;
Około godz. 22.00 – zakończenie imprezy, podsumowanie zebranych pieniędzy.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Powinni postawić na genialny zespół Red Lips czy też I.N.G.U. – młodą, dobrze zapowiadającą się grupę. Słowa piosenki “Uwierzyć” znakomicie wpisują się w działalność WOŚP.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji