Zwycięstwo Wisły z Zagłębiem

Przeczytajrównież

Tym razem własne boisko przyniosło piłkarzom nożnym Wisły Płock szczęście. W spotkaniu z Zagłębiem Lubin, pomimo początkowej straty bramki, wygrali 2:1. Bohaterami meczu zostali Jose Kante i Giorgi Merebashvili.

Po ostatnim braku wygranej, ten mecz miał stanowić rekompensatę i napędzić płocką drużynę do zwycięskich spotkań. Być może stąd wzięła się dynamika spotkania i ataki na bramki. Najpierw Arkadiusz Woźniak uderzył w światło bramki Nafciarzy, jednak strzał wybronił Seweryn Kiełpin. Chwilę później na bramkę Zgłębia atak przepuścił Arkadiusz Reca, uderzając prosto w Martina Polacka.

Kolejnego ataku Zagłębia płocczanie nie przetrwali pozytywnie. Po rzucie wolnym Filipa Starzyńskiego, Martin Nespor rzutem główką trafił wprost do bramki Nafciarzy.

Wisła nie załamała się i jeszcze przed końcem pierwszej połowy doprowadziła do wyrównania. Po dobrym rozegraniu piłki Dominika Furmana i Giorgi Merebashvil’ego, Gruzin dośrodkował w pole karne wprost na głowę Jose Kante. Jose wykorzystał szansę i zdobył dla Nafciarzy wyrównującego gola.

Szansa na zwycięstwo pojawiła się jeszcze podczas pierwszej połowy. Przed polem karnym Merebashvili przejął piłkę, minął rywali i strzelił energicznie z około 25 metrów na bramkę Zagłębia. Niestety, piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa to osłabienie tempa, choć widoczna była przewaga Nafciarzy. Kibice nie mogli narzekać na nudę – sam Merebashvili miał trzy szanse na poprawienie wyniku, drugiego gola mógł też zdobyć Kante. W 86. minucie stało się jednak nieuniknione – Mereba w świetnym stylu zdobył zwycięską bramkę dla Wisły Płock. Ten wynik utrzymał się już do końca spotkania.

Kibice będą mogli ponownie wesprzeć swoją drużynę w poniedziałek, 6 marca o godz. 18 w meczu wyjazdowym. Tym razem rywalem Wisły będzie Pogoń Szczecin. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Eurosport 1.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
José Kanté 38′, Giorgi Merebashvili 86′ – Martin Nešpor 20′
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 17. Damian Byrtek, 2. Kamil Sylwestrzak – 8. Dominik Furman, 21. Maksymilian Rogalski – 10. Giorgi Merebashvili, 18. Piotr Wlazło (90, 5. Bartłomiej Sielewski), 9. Arkadiusz Reca (81, 7. Damian Piotrowski) – 29. José Kanté (88, 27. Mateusz Piątkowski).
Zagłębie: 1. Martin Polaček – 24. Jakub Tosik, 77. Sebastian Madera, 33. Ľubomír Guldan, 3. Đorđe Čotra – 14. Łukasz Janoszka (75, 7. Krzysztof Janus), 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (68, 17. Adrian Rakowski), 18. Filip Starzyński (83, 90. Ján Vlasko), 9. Arkadiusz Woźniak – 13. Martin Nešpor.
Żółte kartki: Merebashvili, Rogalski.
Sędziował: Paweł Gil (Lublin).
Widzów: 3 432.