REKLAMA

Zaczął się montaż ozdób świątecznych. W tym roku będzie znacznie skromniej

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński, Oko Na Płock

Urząd Miasta Płocka poinformował, że rozpoczął się już montaż ozdób świątecznych. Władze miasta zdecydowały, że w tym roku będzie znacznie skromniej, niż dotychczas.

Wygląda na to, że w tym roku ozdoby świąteczne będą mniej widoczne na płockich ulicach. 14 listopada rozpoczął się montaż dekoracji, jednak Urząd Miasta Płocka zaznaczył, że będą one skromniejsze, niż w poprzednich latach.

PowiązaneTematy

W pierwszej kolejności udekorowane zostaną latarnie na Starym Rynku. Na placu przed ratuszem, podobnie jak w ubiegłym roku, ozdobiona zostanie też fontanna, dwa drzewa oraz obrysy kamienic. Na rynku stanie również choinka. Na trawniku na placu Narutowicza pojawią się natomiast dekoracje w kształcie bombek (te same, które w ubiegłym roku zdobiły nabrzeże wiślane).

Dekoracje świąteczne rozświetlą także kilka ulic starówki: Bielską (na odcinku od Starego Rynku do Kwiatka), Grodzką i Tumską.– Z powodu oszczędności, w tym roku zrezygnowaliśmy z dekoracji Alej Kobylińskiego i Jachowicza, Nowego Rynku, ul. Królewieckiej, Kwiatka, Kolegialnej, Sienkiewicza, Jerozolimskiej, Kościuszki, pozostałego odcinka ulicy Bielskiej, rond oraz nabrzeża wiślanego – informuje Urząd Miasta Płocka.

Dodatkowo, aby obniżyć koszty, oświetlenie świąteczne (oprócz tego zamontowanego na latarniach) będzie włączone krócej, niż w poprzednich latach. Światełkami będzie można się cieszyć od godziny 16 do 22.

Montaż dekoracji potrwa do 4 grudnia. W Mikołajki, 6 grudnia odbędzie się uroczyste uruchomienie iluminacji na Starym Rynku. Pozostałe ozdoby będą uruchamiane sukcesywnie, zaraz po ich zamontowaniu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 17

 1. Gal Anonim says:

  @przykre to jest – bardzo przykre to jest,że tacy ekonomiści jak ty wypowiadają się w sprawach o których nie mają zielonego pojęcia.Pewnie nasłuchałeś się w zeszłą srodę swojego guru lub Pitrasa co chce opiłowywać katolików.Jedno jest pewne.Często tacy jak ty w chwili ostatecznej wzywają Boga i księdza.Zastanów się przykry
  człowieku.Czy byłbyś taki odważny do wyznawców Judaizmu lub Islamu?.Odwagi przykry.Odwagi.

  • mylisz się says:

   jest potwierdzone, że najczęściej wypowiadanym słowem w ostatniej chwili (dotyczy to zdaje się również pilotów trupolewa) jest ” kvrwa!”

  • a co do kosztów kleru says:

   to ktoś się może pomylił o jedno zero. Oficjalnie kler kosztuje Polskę ok 2 miliardy rocznie (linków jest cała masa, wystarczy skorzystać z google). To 2 miliardy to grosze , co nie? :-)

   Poza tym to są tylko oficjalne dane ile państwo wydaje na tak potrzebnych fachowców jak katecheci, czy emerytury dobrodziejów. Ile idzie pokątnie w postaci różnych dotacji jak np. szkoły w Toruniu czy termy to już inna sprawa.
   Przypominam, że ustanowiono prawo, że ziemią rolną może obracać kler! :-D

   • Anonim says:

    No ekonomisto powiedz jeszcze ile kosztuje roczna obsługa długu Polski. Sama obsługa, bez odsetek.

   • a co ma jedno do drugiego :-D says:

    tyś chyba ekonum z kurii co cie tak dvpa boli o ten kler, hahaha

   • Anonim says:

    Jesteś taki światły i obyty, więc wypadałoby mieć pojęcie o różnych rzeczach, więc śmiało, sprawdź i napisz ile kosztuje obsługa długu zagranicznego Polski w 2021 a na ile jest prognozowana w 2023. Śmiało, nie bój się, sprawdź.

   • pytam ponownie: says:

    co ma spłacanie długu zaciagniętego przez peerelowskich i pisowskich komunistów do wydatków na watykańska zaraze? Dalej nie zauważam sedna w twoim porównaniu.
    Chyba, że wedlug takiego betona jak ty wydatki na watykanskich urzedasów są priorytetem i nie powinnismy spłacać zadłużenia czy finansowac np służby zdrowia, tylko starszych panów w czarnych kieckach – dobrze rozumiem ?
    :-D

   • Anonim says:

    Jesteś najwyraźniej za głupi, aby zrozumieć.
    1. Piszesz, że kler dostaje 20 mld z budżetu, potem piszesz, że jednak 2 mld – znaczy nie wiesz albo siejesz zamęt.
    2. Dług jest spłacany również z tego samego budżetu, więc to ma wspólnego z punktem nr 1 – budżet.
    3. Sprawdź ile kasy idzie na samą obsługę długu a wtedy będziesz miał punkt odniesienia i zrozumiesz, że te 2 mld to pikuś. Ale za leniwym ignorantem jesteś najwyraźniej i jak w tv powiedzieli, że największym problemem jest kler to latasz i klepiesz te bzdury bezmyślnie.

    EOT

   • jesli 2 mld dla ciebie to pikuś says:

    to albo jesteś kulczykiem z zaświatów, ale raczej na pewno jesteś debilem :-D

    nara pisiorze

   • Anonim says:

    Jednak lewactwu nie da się wytłumaczyć prostych rzeczy. Widocznie mają tak zbudowane mózgi…

 2. pisarz miejski says:

  a na dopłaty do imprezek na plaży nad Wisłą w tym do festiwaliku łomotu kaska się znajdzie bo posłuszni radni
  podniosą rączki za tymi wydatkami.Kochani radni bardzo drodzy rada powinna liczyć co najwyżej połowę tej liczby jaka jest teraz .Po co was tylu.Wy też kosztujecie.A więcdla poprawy finansów miasta ci najbardziej posłuszni kochający/?/ Płock niech oddadą mandaty.

 3. Anonim says:

  Dobrze, że jeszcze montują. Przecież mogliby tego nie robić, albo dać muzułmańskie półksiężyce jakie można było podziwiać na pocztówkach warszawskiego Ratusza w zeszłym roku albo pójść na całość i zamontować odwrócone krzyże z wężami jak to w Saragossie i Grenadzie miało miejsce, również w zeszłym roku.

  • Nie płacz juz tak says:

   katokołtuństwa i tak u nas najwięcej w Europie. Kler kosztuje Polskę rocznie 20 miliardów, panowie w czarnych kieckach nie narzekają

   • Anonim says:

    Daj jakiegoś wiarygodnego linka odnośnie tej kwoty.

   • Przykre to jest says:

    ta kwota obawiam się, że jest zaniżona, policz tak kiecun za pogrzeb kasuje uśrednijmy 1000zl, do tego za ślub liczmy też 1000, chrzciny liczmy 200, nie liczymy ofiar z tacy,komunii oraz z kolendy. Teraz pytania
    :Ile pogrzebów dziennie jest w całym kraju?
    Ile ślubów? 90312 w 2021
    Ile chrzcin? niech będzie 2/3 ilości ślubow tj 60000 policz sobie. a podatku czarna magią nie placi

   • Anonim says:

    Napisałeś 20 mld złotych, że kler kosztuje Polskę, znaczy tyle dostaje z budżetu, więc nie pitol i dal linka. Daj link, że państwo tyle płaci, bo kto ile daje na tacę, za ślub albo pogrzeb, to jego osobista sprawa.

 4. Smutny says:

  Szkoda,że miasto odbiera radość mieszkańcom nawet że świąt. Nawet w święta przypomina o kryzysie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU