REKLAMA

Profesjonalne atlasy treningowe, urządzenia do crossfitu, pełnowymiarowe boisko do siatkówki. Skorzystasz za darmo – gdzie?

REKLAMA

W Płocku powstało miejsce, które spodoba się szczególnie osobom aktywnym fizycznie. Można odbyć tam profesjonalny trening siłowy, crossfit, street workout czy pograć w siatkówkę plażową. A do tego, dojedziemy tam rowerem miejskim, którego stacja znajduje się tuż przy strefie sportowej. To nowa propozycja sklepu sportowego Decathlon.

Każdy, kto ćwiczy dobrze wie, że wykonywanie treningu na powietrzu jest dużo atrakcyjniejsze, niż w pomieszczeniach siłowni. Problemem bywa brak profesjonalnego sprzętu w siłowniach zewnętrznych, który pozwoli na prawidłowy, intensywny trening, rozwijający kompleksowo naszą wydolność. Z drugiej strony, dla niektórych nie do przeskoczenia są ceny karnetu na siłownię. Jest jednak miejsce, które rozwiązuje te problemy.

W Płocku powstała linia zewnętrznych urządzeń treningowych, które posiadają szereg ciekawych zastosowań. To czwarta tego typu siłownia w Polsce. System atlasów treningowych jest kolejną fazą rozbudowy kompleksu sportowego wokół największego sklepu sportowego w Płocku – Decathlon.

Profesjonalne atlasy treningowe, ustawione na terenie zielonym w pobliżu sklepu, dają możliwość rozbudowania tkanki mięśniowej głównych partii ciała, poprzez dużą różnorodność trenażerów i – co najważniejsze – zmienne obciążenie. Dzięki temu każda osoba korzystająca z tego sprzętu będzie mogła dostosować te opcję do własnych potrzeb.

– Do tej pory treningi ze zmiennym obciążeniem mogliśmy wykonywać jedynie w siłowniach stacjonarnych, wewnętrznych, kupując wcześniej wejścia jednorazowe bądź karnety na określony czas – mówi Piotr Pierzgalski, dyrektor sklepu Decathlon Płock. – Tymczasem u nas korzystanie z profesjonalnych, zewnętrznych urządzeń treningowych jest zupełnie bezpłatne i przede wszystkim bez żadnych zobowiązań – dodaje.

Aby trening stał się jeszcze bardziej precyzyjny, trenażery wyposażono w innowacyjną aplikację wirtualnego trenera, która umożliwia wykonywanie ćwiczeń według wskazówek dostępnych online. Kod QR umieszczony na każdym urządzeniu odsyła do profesjonalnych filmów instruktażowych, co czyni trening jeszcze łatwiejszym.

Urządzenia, które zamontowano przy sklepie Decathlon, służą także do profesjonalnego treningu street workout oraz crossfit, z czego chętnie korzystają nawet trenerzy tych dziedzin sportu.

Tuż obok siłowni znajduje się pełnowymiarowe boisko do siatkówki plażowej, na którym każdy może zagrać, bez względu na dzień tygodnia czy godzinę. Co ciekawe, nawet jeśli nie weźmiemy ze sobą piłki, możemy wypożyczyć ją ze sklepu Decathlon.

– Boisko do siatkówki plażowej jest nie tylko pełnowymiarowe, ale i licencjonowane co oznacza, że mogą się tutaj odbywać chociażby wszelkie imprezy Polskiego Związku Piłki Siatkowej – tłumaczy nam Piotr Pierzgalski.

W pobliżu ustawiono również ławki piknikowe, przy których można usiąść, odpocząć po treningu czy zjeść coś na świeżym powietrzu.Z jakiego powodu powstała tak rozbudowana i atrakcyjna, a na dodatek darmowa strefa sportowa?

– Chcemy stworzyć miejsce, gdzie zarówno dzieci, młodzież, jak i sami rodzice mogą wspólnie spędzać aktywnie czas. Ułatwić im dostęp i dawać możliwość aktywnego spędzania czasu. Poprzez promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia, chcemy wyciągnąć młodzież z szarych blokowisk i pokazać im, że można spędzać czas inaczej – lepiej, zdrowiej, aktywniej! Sport jest naszą pasją, którą chcielibyśmy zarazić jak najwięcej osób. Pragniemy, aby znaczenie sportu ciągle rosło, a wraz z nim grono zainteresowanych osób – wyjaśnia Piotr Pierzgalski.

Pomimo, że urządzenia treningowe stoją od niedawna, płocczanie już doceniają ich jakość. Podczas naszego pobytu klienci, którzy podjeżdżali na parking, podchodzili na teren sportowy i testowali maszyny, które mają obciążenie do 150 kg.

Piotr Pierzgalski

– Wybraliśmy te urządzenia nie bez przyczyny. Na tych czterech maszynach możemy wykonać trening obwodowy na wybrane główne partie ciała – tłumaczy dyrektor Decathlon Płock.

A jak oceniają taki pomysł użytkownicy?

– Jest to super sprawa, powinno być więcej takich siłowni – powiedział nam pan Krzysztof, który na teren sportowy przyszedł wraz z synkiem Bartkiem. – Sprzęt jest solidny, konkretny. Kiedy rano jadę do pracy widzę tu sporo ćwiczących, a po południu przyjeżdżają takie osoby, które ćwiczą tu systematycznie. To pierwszy taki sprzęt w tym mieście i oby więcej takich, bo im więcej ludzi będzie trenowało, tym więcej ludzi będzie zdrowszych – przekonywał nasz rozmówca.

Jak przyznał, sam korzysta ze sprzętu przy Decathlonie regularnie. – Kiedy jadę rowerem gdzieś w teren, tak jak dziś na przykład pojechałem 60 km do lasu, to w drodze powrotnej zawsze tu wstępuję. Uważam, że jest to najlepsza forma sportu – podsumował pan Krzysztof.

Co warte podkreślenia, na teren sportowy możemy dojechać także rowerem miejskim. Firma Nextbike podpisała umowę ze sklepem, dzięki czemu powstała stacja, która została włączona do systemu roweru miejskiego. Z obiektów sportowych przy Decathlonie można korzystać przez cały rok.

Sklep Sportowy Decathlon
Trasa Ks. Jerzego Popiełuszki 6
09-410 Płock
tel. +48 24 361 63 00

artykuł promowany

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU