REKLAMA

Płocki Piknik Olimpijski i chrzest nowej łodzi

REKLAMA

W przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego odbył się Płocki Piknik Olimpijski. Święto sportowców było połączone z otwarciem nowego sezonu wioślarskiego, podczas uroczystości doszło do chrztu nowej łodzi.

11 maja odbył się IV Płocki Piknik Olimpijski, jednocześnie była to okazja do oficjalnego otwarcia sezonu wioślarskiego. Wybitni płoccy sportowcy zebrali się w przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

– Nasza tegoroczna wspólna impreza odbywa się w szczególnym momencie dla sportu polskiego. Bowiem obchodzimy dwa wielkie jubileusze, 100-lecie Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, którego jednym z założycieli było Płockie Towarzystwo Wioślarskie, a płoccy wioślarze przez dziesięciolecia pomnażali jego imponujący dorobek. Dzisiaj polskie wioślarstwo jest na 3. miejscu w klasyfikacji wszystkich dyscyplin sportowych, także to ogromny dorobek na 100-lecie Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Obchodzimy 100-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, na którego dorobek z kolei pracowało 24 olimpijczyków z naszego miasta w tym 12 z naszego klubu – przypominał prezes PTW Jacek Karolak.

Antoś wrócił do kraju cały i zdrowy

– Pragnę przekazać serdeczne pozdrowienia od pana Ryszarda Jedlińskiego, któremu chcieliśmy dzisiaj wręczyć członkostwo honorowe Płockiego Klubu Olimpijczyka. Zatrzymały go sprawy rodzinne, Antoś, którego tu tak wspieraliśmy parę miesięcy temu, wrócił już do kraju w pełni zdrowia i dzisiaj przystępuje do pierwszej komunii, w związku z czym obecność tam dziadka była ważniejsza, niż na naszej uroczystości – poinformował Ryszard Olczyk, wiceprezes Płockiego Klubu Olimpijczyka.

Za nami Płocka Sztafeta Olimpijska– Najważniejszym celem, w myśl twórcy nowożytnych Igrzysk Olimpijskich Pierre-a de Coubertin, najważniejszą rzeczą w Igrzyskach Olimpijskich jest nie zwyciężać, lecz wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne, by tryumfować, ale zmagać się z organizmem. Powyższe motto przyświeca każdemu młodemu sportowcowi uprawiającemu wybraną dyscyplinę sportu. Jednocześnie jest największym motywatorem do podjęcia wieloletniego wysiłku, wyrzeczeń i przyjęcia odpowiedniego trybu życia oraz kultury opartej na zasadach idei pokoju, idei uczciwej walki – fair play i idei równości – przypominał Ryszard Olczuk.

Podczas uroczystości nie tylko wręczono wyróżnienia dla zasłużonych sportowców, odbył się również chrzest nowej łodzi dla wioślarzy. Nowy skarb płockich wioślarzy to ośmioosobowa łódź, której zakup został sfinansowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Płocka. Matką chrzestna łodzi została Agnieszka Stańczyk, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Płocku.

Jednostka, której nadano imię „Edyta”, już po chwili stała na wodzie, by wykonać swój pierwszy bieg, bowiem po części oficjalnej przewidziano regaty wioślarskie. Na zgromadzonych na wydarzeniu czekał również tort olimpijski z okazji stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Do obejrzenia były też wystawy prac o tematyce olimpijskiej uczniów płockiej Edumontessori i „Od Zulusów do Igrzysk Olimpijskich”. Organizatorzy na tym nie poprzestali i zaprosili uczestników wydarzenia na rejs statkiem po Wiśle i zwiedzanie Płockiego Ogrodu Zoologicznego.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU