REKLAMA

„Broniewski” na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku. Aktorzy wystąpią w maskach

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Teatr Dramatyczny w Płock zaprasza na spektakl „Broniewski” autorstwa Radosława Paczocha. Reżyserią spektaklu zajęła się Julia Mark, a za jego dramaturgię odpowiada Monika Mioduszewska.

Na scenie kameralnej Teatru Dramatycznego w Płocku 19 listopada o godzinie 19 aktorzy zaprezentują spektakl „Broniewski” Radosława Paczocha. Przedstawienie reżyseruje Julia Mark. O odpowiednią dramaturgię widowiska zadba Monika Mioduszewska. Za scenografię i wideo odpowiada Tomasz Schaefer.

PowiązaneTematy

Aleksander Maciejczyk fot. Wiktor Pleczyński

Reżyserce asystuje Dariusz Poleszak-Hass. Julia Mark poza reżyserią zajęła się również kostiumami i opracowaniem muzycznym spektaklu.

– Przyglądając się biografii Broniewskiego, patrzę na niego z podziwem i współczuciem, myśląc, że przyszło mi żyć w łatwiejszych czasach. Myślę o siedemnastoletnim chłopcu, który ruszył na wojnę i wszystkim, co wówczas zobaczył, a co nigdy nie chciało już potem zniknąć spod powiek. Żeby to znieść, potrzebne były większe i większe dawki alkoholu. Myślę o idealiście, który w cokolwiek by nie wierzył – patriotyzm, komunizm, Stalin – wierzył najszczerzej i zawsze pozostawał w zgodzie ze sobą. O wierszach, które dziś często zapomniane, tak mnie wzruszają i zachwycają. Fascynująca to podróż w głąb Broniewskiego; mam nadzieję, że taka będzie również dla Państwa – opowiada reżyserka przedstawienia Julia Mark.

fot. Wiktor Pleczyński

Ciekawostką na temat przedstawienia jest, że wszyscy aktorzy, poza Aleksandrem Maciejczykiem wcielającym się w rolę Władysława Broniewskiego, będą występować w maskach. Podczas opracowania widowiska myślano o tym, aby było ono atrakcyjne nie tylko dla starszej publiczności, ale również dla młodzieży.Istotną część przedstawienia będą stanowiły wyświetlane fragmenty filmowe. Nie zabraknie też ciekawej współczesnej muzyki.

Obsada

  • Aleksander Maciejczyk – Władysław Broniewski
  • Dorota Cempura – Janina, Wanda, Ola Wat, Pipcia
  • Paula Stępczyńska (gościnnie) – Maria, Anka, Powstaniec z 2000 roku
  • Jakub Matwiejczyk – Funkcjonariusz I, Strażnik, Tuwim, Historyk Sztuki z Leningradu, Sliedowatiel, Kelner, Mandalian, Hłasko, Dobrowolski
  • Dariusz Poleszak-Hass – Funkcjonariusz II, Wat, Lekarz, Gałczyński, Karaszkiewicz-Tokarzewski, Lazer, Grochowiak
  • W nagraniach: Antonina Cempura, Leszek Skierski
  • Inspicjentka/suflerka: Nella Wawer

Teatr dziękuje za pomoc w realizacji spektaklu restauracji Klub Prawnika. Wystawienie spektaklu „Broniewski” jest inicjatywa realizowana w ramach projektu „Broniewski znów w Płocku” finansowanego przez Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Dariusz Poleszak-Hass fot. Wiktor Pleczyński

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Patronat honorowy nad przedstawieniem objęli Prezydent Miasta Płocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego. Mecenasem Teatru jest PKN ORLEN.

Monika Mioduszewska i Julia Mark fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU