Drzewa ubrane na zimę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Płocku, do 30 listopada na drzewa zostaną założone sezonowe osłony foliowe, które mają zabezpieczyć rośliny przed ubocznymi skutkami działania środków chemicznych, stosowanych podczas “Akcji Zima”.

Zabezpieczone zostaną przede wszystkim drzewa młode, a także kilka drzew starych, które cechuje odpowiednia żywotność. Zabezpieczone zostaną drzewa, które stanowią element zabytkowego układu urbanistyczno-architektonicznego i znajdują się w pasach drogowych ulic: Bielskiej, Kwiatka, Kolegialnej, Misjonarskiej, Sienkiewicza, Placu Obrońców Warszawy, Warszawskiej.

Specjalne osłony składają się z drewnianych stelaży, zbudowanych z ośmiu palików, otoczonych matową folia budowlaną do wysokości około 50-60 cm. Do wnętrza osłony są wsypywane zrębki drewniane na wysokość około 20 cm, które w połowie są przedzielone czarną agrowłókniną. Osłony pozostaną przy drzewach w okresie zimowym do około 15 kwietnia 2012 r. Po zdemontowaniu osłon, zrębki zostaną poddane utylizacji.

Prace na zlecenie MZD prowadzi Zakład Usług Ogrodniczych Arbor z Płocka. Koszt wykonania wszystkich zabezpieczeń drzew na terenie Starego Miasta to kwota 19.440 zł brutto.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji