178 km/h w terenie zabudowanym i pijany kierowca z zakazem, który… spowodował kolizję

REKLAMA

Miniona doba była dość spokojna dla płockiej policji, niemniej doszło do 10 kolizji. W jednej z nich brał udział kierowca, który nie dość, że miał orzeczone sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, to jeszcze był nietrzeźwy.

Do kolizji doszło 30 maja około godz. 16.20. Policjanci z Posterunku Policji w Staroźrebach, którzy przybyli na miejsce, wyczuli silną woń alkoholu od kierującego mazdą.

– Po wykonanym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna posiada aż trzy zakazy sądowe prowadzenia pojazdów – dodaje oficer prasowy płockiej policji.

Teraz o losie 31-letniego mężczyzny z powiatu płockiego zdecyduje sąd.

PowiązaneTematy

30 maja policjanci płockiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW. 39-letni mieszkaniec Poznania w Płocku, Trasą Popiełuszki, pędził swoim bmw 178 km/h.

– Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za przekroczenie o ponad 100 km/h dozwolonej prędkości – wyjaśnia sierż. sztab. Marta Lewandowska. – Kolejny kierujący bagatelizujący obowiązujące ograniczenia prędkości, został zatrzymany na ul. Wyszogrodzkiej. Prędkość, z jaką się poruszał wynosiła 115 km/h. 23-latek z powiatu płockiego również stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące – wyjaśnia.

Jak podkreśla rzecznik płockiej policji, to już 109 prawo jazdy zatrzymane przez policjantów płockiej drogówki w tym roku, za ponad dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

– Ponownie apelujemy do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości – mówi Marta Lewandowska.

Minionej doby doszło również w Płocku do kradzieży samochodu osobowego marki Mazda, który zaparkowany był przy ul. Kalinowej.

Natomiast przy ul. Tysiąclecia w Płocku zatrzymano sprawcę kradzieży kosmetyków na łączną kwotę ponad 1.300 zł. Mężczyzna przebywa obecnie w policyjnym areszcie.

Gdzie radar?
31 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 16-0 na trasie Płock – Słubice – Płock.