REKLAMA

Zwycięstwo KS Królewskich Płock w strugach deszczu [ZDJĘCIA, FILM]

REKLAMA

W majówkę płockie piłkarki udały się na najdalszy wyjazd w sezonie. Na obiekcie Jagielloni Białystok drużyna KS Królewskich Płock zmierzyła się z Ekosportem Białystok.

2 maja na stadionie Jagiellonii Białystok, w padającym nieustannie deszczu, płocczanki zmierzyły się z Ekosportem Białystok. Królewskie szybko opanowały sytuację na boisku, tworząc coraz to groźniejsze sytuacje, a przede wszystkim nie pozwalając gospodyniom na zbyt wiele w ofensywie.

Pierwsze groźne, lecz niecelne uderzenie na bramkę zawodniczki z Płocka oddały jednak dopiero w 78. minucie. Kwadrans po rozpoczęciu spotkania Maja Zielińska minęła boczną obrończynię, która, aby ratować swój zespół, musiała uciec się do faulu. Nieczyste zagranie spowodowało kontuzję i wyłączyło kapitana Królewskich z dalszej gry.

fot. Michał Grzembski

W 33. minucie spotkania Oliwia Stasińska zagrała długie podanie ze środka boiska, a do podbitej przez obrończynię piłki dobiegła Aleksandra Synowiec. Sprytne uderzanie nad interweniującą bramkarką otworzyło wynik spotkania. Gdy sędzia zbliżała się do zakończenia pierwszej części spotkania, pomarańczowe raz jeszcze nacisnęły przeciwnika blisko pola karnego, w efekcie czego Karolina Ejman odebrała piłkę i podwyższyła prowadzenie.

Druga część spotkania nie była już tak płynna w wykonaniu piłkarek KS Królewskich Płock. Duży wpływ na to miał uraz zdobywczyni pierwszej bramki. 10 minut po wznowieniu meczu Synowiec zderzyła się głową z przeciwnikiem i musiała opuścić boisko.

fot. Michał Grzembski

Brak dwóch najlepszych strzelczyń zespołu na boisku spowodował, że płocczanki miały problemy ze stworzeniem zagrożenia w środkowej strefie boiska, jednak swoją obecność zaczęły coraz bardziej zaznaczać skrzydłowe Oliwia Gołębiewska i Julia Janiszewka. Pierwsza z nich w 60. minucie w dogodnej sytuacji w polu karnym minimalnie uderzyła obok słupka.Trzecia bramka dla płocczanek padła w 73. minucie, gdy Janiszewska opanowała podanie ze środka pola i została sfaulowana przed polem karnym przez goniącą ją obrończynię. Uderzenie Ejman z rzutu wolnego obroniła bramkarka Ekosportu, była jednak bezradna przy dobitce Darii Kusej.

fot. Michał Grzembski

Ekosport Białystok – KS Królewscy Płock 0:3 (0:2)
Bramki: 33. Aleksandra Synowiec, 45. Karolina Ejman, 73. Daria Kusa

KS Królewscy Płock: M. Hućko (46. A. Potrzebska), N. Marciniak, A. Zając, N. Borowska, O. Stasińska, K. Łyzińska, K. Ejman, J. Asakowska, J. Janiszewska, A. Synowiec (59. D. Kusa), M. Zielińska (K)(27. O. Gołębiewska)

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. TP says:

    Brawo 👏

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU