REKLAMA

Znów nadmierna prędkość i kolizja drogowa. Policja ostrzega!

REKLAMA

Płoccy policjanci przed zbliżającym się weekendem apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność. Ostatnie zdarzenia drogowe potwierdzają, że brak ostrożności i nadmierna prędkość powodują zarówno szkody w mieniu kierowców, jak i w ich zdrowiu, a nawet życiu.

Do jednego z taki zdarzeń doszło w piątek, 6 listopada przed południem na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Popłacin (gm. Nowy Duninów).

– Kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał z drogi i uderzył w przepust. Na szczęście 43-latek nie odniósł obrażeń. Policyjne czynności na miejscu zdarzenia zakończyły się dla kierowcy mandatem karnym – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Jak dodaje, to już kolejne zdarzenie w tym tygodniu, gdzie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, kierowcy tracą panowanie nad pojazdem, zjeżdżają z drogi i uderzają w przydrożne drzewa, znaki lub inne przeszkody.– Pamiętajmy, że w połączeniu z opadami atmosferycznymi i leżącymi na drogach liśćmi, droga hamowania pojazdu wydłuża się, a w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach pogodowych, wymijanie czy wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska.

Zwraca również uwagę na używanie opon nieprzystosowanych do warunków pogodowych, co jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Policja doradza, aby w warunkach jesienno-zimowych zminimalizować ryzyko wypadku drogowego i dobierać ogumienie odpowiednie do pory roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU