REKLAMA

Znęcał się nad żoną, groził jej śmiercią. Interweniowała policja

REKLAMA

Nakaz opuszczenia mieszkania, dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej dla 67-latka – to efekt interwencji policyjnej w Gąbinie, gdzie  mężczyzna znęcał się nad żoną.

Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie, podczas interwencji w drugi dzień świąt, 26 grudnia, stanowczo zareagowali na stosowaną przemoc przez 67-letniego mężczyznę wobec swojej żony i zatrzymali agresora. W poniedziałek policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad żoną, a decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym.

PowiązaneTematy

Mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. W obecności mundurowych opuścił już miejsce zamieszkania.

– W sobotnie popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie interwencji domowej w powiecie płockim. Według informacji, mąż miał znęcać się psychicznie nad swoją żoną oraz grozić jej pozbawieniem życia i zdrowia. Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie, znający lokalne środowisko, szybko zorientowali się, że interwencja dotyczy mężczyzny, wobec którego prowadzili już interwencje – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Na miejscu roztrzęsiona kobieta postanowiła przerwać milczenie.

– Opowiedziała policjantom o słownym ataku swojego męża, który wszczął awanturę, poniżał ją i ubliżał, wielokrotnie grożąc pozbawieniem życia. W tej sytuacji reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 67-latka i osadzili go w policyjnym areszcie – tlumaczy mł. asp. Marta Lewandowska.28 grudnia policjanci doprowadzili podejrzanego do płockiej prokuratury i dostarczyli zebrany materiał dowodowy. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną, za który grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, prokurator przychylił się do wniosku policjantów o objęciu agresora policyjnym dozorem i zastosowaniu zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. W asyście policjantów mężczyzna opuścił już lokal wspólnie zajmowany z pokrzywdzoną.

Przypomnijmy, że 30 listopada br. weszły w życie przepisy, dzięki którym policja i żandarmeria wojskowa zyskały nowe uprawnienia. Mogą teraz wydać nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia w stosunku do osoby, która stosuje przemoc domową.

Damski bokser już nie podskoczy. Policja i Żandarmeria Wojskowa zyskały nowe uprawnienia

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Ksantypa says:

    Psychiczne znęcanie się to bardzo pojemne określenie. Może nie chciał jej dać na botoks i teraz powiększy grono bezdomnych. Ale i tak ma szczęście, że nie przyłoiła mu siekierą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU