REKLAMA

Zmiany w Komunikacji Miejskiej. Bilety czasowe zamiast jednorazowych

REKLAMA

Od 1 lipca wprowadzone zostaną zmiany w Komunikacji Miejskiej. Zamiast biletów jednorazowych, kupimy czasowe, ważne 45 minut.

Obecnie kupujemy bilet normalny za 2,80 zł lub ulgowy za 1,40 zł na jednorazowy przejazd wybranym autobusem. Kiedy przesiadamy się do autobusu innej linii, musimy kupić nowy bilet i ponownie go skasować. Reguła ta zmieni się już 1 lipca. Od tego dnia zaczną obowiązywać bilety czasowe. W praktyce oznacza to tyle, że kupując bilet za 2,80 zł i kasując go raz, możemy podróżować przez 45 minut różnymi liniami w strefie A, czyli na terenie miasta.

Nowością będzie także bilet grupowy, dostępny wyłącznie w biletomacie. Będzie służył grupom dzieci i  młodzieży, korzystającym z KM w trakcie grupowych wycieczek. On także będzie biletem przesiadkowym, ważnym 45 minut. Również w pozostałych strefach (strefa B to przygraniczne gminy i C – samorządy położone dalej od granicy Płocka) Komunikacja Miejska wprowadza zmiany. W strefie B bilety tanieją. Jednorazowy bilet, który dziś kosztuje 6 zł – od lipca będzie kosztować 4 zł (ulgowy – 2 zł). I będzie to bilet przesiadkowy, ważny 60 minut od momentu skasowania.

W strefie C cena biletu jednorazowego również zostanie obniżona z 8 na 6 zł (ulgowy 3 zł). Także i ten bilet będzie przesiadkowym, ważnym przez 60 minut od chwili skasowania. Bilet jednoprzejazdowy, obowiązujący wyłącznie w strefie taryfowej G, czyli na terenie jednej gminy (nie dotyczy miasta Płocka) też tanieje. Zamiast 4,40 zł będzie kosztować 3,20 zł (ulgowy 1,60 zł).

W ofercie KM pozostaną dotychczasowe bilety czasowe, ale także one zostaną dotknięte zmianami. Bilet czasowy w strefie A za 3,4 zł ważny będzie nie 60, ale 75 minut. Bilet czasowy w strefie B będzie kosztować 5 zł (zamiast 7,4 zł), a w strefie C – 7,2 zł (zamiast 9,8).– Mam nadzieję, że nowe ceny i zasady korzystania z biletów spowodują wzrost zainteresowania komunikacją miejską, zwłaszcza w perspektywie wprowadzenia od sierpnia strefy płatnego parkowania – mówił Janusz Majchrzak, prezes Komunikacji Miejskiej.

Od lipca zmienia się też katalog osób uprawnionych do przejazdów bezpłatnych i ulgowych. Darmowy przejazd autobusami uzyskają „weterani i poszkodowani”, a 50-procentową zniżkę uczniowie i studenci zagranicznych szkół oraz uczelni do 26. roku życia, posiadający karty EURO26 i ISIC.

Dodatkowo, od lipca zaczynamy korzystać z tzw. ciepłego przycisku, oczywiście w tych autobusach, które w to urządzenie są wyposażone. Pasażerowie KM sami będą sobie teraz tym przyciskiem otwierać drzwi. System ten funkcjonuje już w wielu innych miastach i bardzo dobrze się sprawdza. Kierowca nie musi otwierać wszystkich drzwi i domyślać się, który z pasażerów chce akurat wysiąść, a przez to schładzać (zimą) lub ogrzewać (latem) całego pojazdu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU