Zgłaszasz zdarzenie, zdobywasz punkty i… pomagasz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W 148 wydaniu wiadomości z płockiego koncernu usłyszymy o nauce ekonomii Adama Czyżewskiego, poznamy faunę i florę zakładu produkcyjnego, dowiemy się również o kolejnych darowiznach dla strażaków dzięki specjalnej akcji.

Opowieści o mechanizmach rynku
Prowadzenie biznesu, niezależnie od jego skali, wymaga odpowiedzialnego podejścia do tematu, skupienia się na działaniach, ale także ocenie ryzyk i podejmowania decyzji w oparciu o doświadczenia i realną perspektywę, czasem nie tylko najbliższej przyszłości. I tu dochodzimy do istoty sprawy. Bloga głównego ekonomisty PKN Orlen.
Adam Czyżewski jest postacią znaną, jako uczestnik licznych debat czy spotkań środowisk biznesowych, naukowych i studenckich. Jest reprezentantem Orlenu, zapraszanym do rozmaitych dyskusji, nie ograniczających się tylko do branży paliwowo-energetycznej, ale traktujących o trendach gospodarczych, jako takich. Jest nie tylko głównym ekonomistą PKN ORLEN, ale i autorem bloga napedzamyprzyszlosc.pl, gdzie pisze o ekonomii, energetyce, innowacjach, zależnościach rynkowych i cenach ropy oraz innych surowców.

Raport inwentaryzacyjny
Zdaniem przyrodników, na terenie przylegającym do zakładu produkcyjnego są tu nie tylko gatunki ptaków, znajdujących się pod ochroną ścisłą, ale także gatunki ryb, bezkręgowców, płazów, gadów i ssaków, a na obszarach przyległych siedliska chronione, najciekawsze i jednocześnie najcenniejsze pod względem przyrodniczym.

Wynika to ze spisu przyrodniczego, realizowanego przez niemal rok na zlecenie Biura Ochrony Środowiska PKN ORLEN dla terenów przemysłowych Zakładu Produkcyjnego oraz terenów przyległych objętych miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Płocka i Starej Białej.

Przyrodnicy Biura Badań i Ekspertyz Środowiskowych firmy zewnętrznej przebadali ponad 1300 hektarów wewnątrz, jaki i w obrębie płockiego zakładu produkcyjnego. Specjaliści po zakończonej inwentaryzacji przyrody ocenili, że najcenniejsze pod względem przyrodniczym obszary położone są na terenie graniczącym z zakładem. Spośród stwierdzonych gatunków z każdej badanej grupy te najcenniejsze i z najwyższą bioróżnorodnością odkryto na terenach południowych, obszarze południowo – wschodnim oraz na wschód od zakładu.

Według badaczy przyrody szczególnie wyróżniającym się elementem na tle całego inwentaryzowanego obszaru jest Dolina rzeki Brzeźnicy, która zachowała swój naturalny charakter. W jej bezpośrednim sąsiedztwie rosną lasy oraz znajduje się szereg niewielkich, sztucznych zbiorników wodnych. Tworzy to tzw. „wyspę bioróżnorodności” omawianego obszaru.

Fundacja dla strażaków
Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przekazała dwóm jednostkom straży pożarnej 35 tysięcy złotych na zakup sprzętu ratownictwa drogowego.

Dzięki darowiźnie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu i Ochotnicza Straż Pożarna w Płocku Trzepowie będą mogły pomagać jeszcze skuteczniej. Zakup sprzętu był możliwy dzięki wspólnej akcji programu lojalnościowego VITAY i twórców aplikacji YANOSIK.

W ramach akcji, kierowcy mogą zbierać punkty VITAY nie tylko za zakupy na stacjach ORLEN, ale także wówczas, gdy za pomocą aplikacji zgłoszą niebezpieczne zdarzenie na drodze. Punkty od kierowców trafiają natomiast na wybrany przez nich cel charytatywny, który realizuje Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”.

Do tej pory Fundacja przekazała sprzęt medyczny szpitalowi w Lublinie oraz Ostrowie Wielkopolskim, oznakowała przejścia dla pieszych w pobliżu placówek oświatowych w Płocku, a także wyposażyła ponad 350 podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski w kaski rowerowe. Tym razem użytkownicy aplikacji docenili ofiarną służbę strażaków z Płocka oraz Sierpca i zadecydowali o przyznaniu wsparcia właśnie im. Za otrzymane środki finansowe Komenda w Sierpcu zakupiła podpory stabilizacyjne i podest ratowniczy, natomiast OSP w Płocku Trzepowie nożyco-rozpieracz do ratownictwa drogowego, technicznego.

Uroczyste przekazanie darowizny odbyło się na terenie Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu.
Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” wraz ze swoim fundatorem PKN ORLEN wspierają zawodową i ochotniczą straż pożarną już od wielu lat. W zeszłorocznej edycji programu aż 169 jednostek otrzymało darowizny o łącznej wartości ponad 1 mln zł. W całej kilkunastoletniej historii programu PKN ORLEN oraz spółki Grupy ORLEN wraz z Fundacją „ORLEN – DAR SERCA” przekazały jednostkom darowizny rzeczowe i finansowe o łącznej wartości ponad 10 mln zł. W tegorocznej edycji programu strażacy mogą składać wnioski elektronicznie do 10 kwietnia 2018 r., wypełniając formularz dostępny pod linkiem na stronie www.orlen.pl.

Pożegnanie z Ligą Mistrzów
Piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock zakończyli swój występ w Lidze Mistrzów na fazie grupowej. Tegoroczny sezon na europejskich parkietach zakończyli remisem w spotkaniu z aktualnie najlepszą drużyną starego kontynentu, macedońskim Vardarem Skopje.

Do spotkania z Vardarem piłkarze Wisły Płock przygotowywali się solidnie i w skupieniu. To miał być mecz, który w ostatniej chwili mógł rozstrzygnąć losy awansu. Ostatecznie remis po 31, a także inne wyniki w grupowych spotkaniach, zakończyły przygodę płocczan z Ligą Mistrzów w tym sezonie.

Przed meczem z Koroną
Piłkarze nożni Wisły Płock powrócili na zwycięską ścieżkę. Po dwóch ligowych porażkach z Pogonią i Cracovią, wybrali się do Niecieczy, gdzie szukali punktów z tamtejszym Bruk-Betem.
Mecz zakończył się wygraną 2:1.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji