REKLAMA

Zdewastowana katedra kontra zamalowany mural. Konflikt aborcyjny coraz silniejszy

REKLAMA

W Płocku coraz wyraźniejszy, również w przestrzeni publicznej, jest konflikt pomiędzy obrońcami życia poczętego a osobami, negującymi wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Eskalacja wyrażana jest także graficznie.

Protesty osób, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego przerodziły się również w powstanie muralu. Nie przetrwał jednak długo.

– Proszę zobaczyć, jaka jest tolerancja i wsparcie w Płocku. Osiem godzin temu dziewczyny zrobiły graffiti na stadionie miejskim przy Kochanowskiego. Legalnie, bo tam jest ku temu miejsce. Obecnie wygląda tak – napisała do nas czytelniczka, przesyłając zdjęcia.

Ale sprawa ma również drugą stronę medalu. W Płocku zdewastowano elewację katedry, umieszczając na niej znak błyskawicy i napis „piekło kobiet”, które jest powtarzane podczas protestów, przetaczających się przez Polskę. W tej sprawie policja prowadzi postępowanie.

– W dniu wczorajszym otrzymaliśmy oficjalne zawiadomienie w tej sprawie od proboszcza parafii – przekazała nam mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Policjanci prowadzą czynności w kierunku przestępstwa. W tej chwili gromadzony jest materiał dowodowy, zabezpieczamy jest monitoring i ustalani świadkowie zdarzenia – wyjaśniła.

Kodeks karny za uszkodzenie mienia przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W poniedziałek blokada Ronda Wojska Polskiego w Płocku. „Nie będzie grzecznie”Protesty odbywają się po tym, jak 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł niezgodność z Konstytucją RP przepisów ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, które umożliwiały przeprowadzanie aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (tzw. aborcja embriopatologiczna/ eugeniczna).

Trybunał stwierdził, że sam fakt upośledzenia lub nieuleczalnej choroby dziecka w fazie prenatalnej, łączący się ze względami natury eugenicznej, jak i z ewentualnym dyskomfortem życia chorego dziecka, nie może samodzielnie przesądzać o dopuszczalności przerwania ciąży.

Jednocześnie Trybunał Konstytucyjny podkreślił, iż „Ustawodawca nie może przenosić ciężaru związanego z wychowaniem dziecka ciężko i nieodwracalnie upośledzonego albo nieuleczalnie chorego jedynie na matkę, ponieważ w głównej mierze to na władzy publicznej oraz na całym społeczeństwie, ciąży obowiązek dbania o osoby znajdujące się w najtrudniejszych sytuacjach”.

Wyrok TK nie dotyczy ciąży poczętej w wyniku przestępstwa gwałtu lub w przypadku zagrożenia życia matki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 19

 1. Wszystkie trzy popieram. says:

  A ty jesteś za panstwem świeckim czy watykańskim?

 2. Kiedy wszyscy , że te napisy to prowokacja prawiczków przeciw protestującym !! says:

  Zobaczcie choćby nagrana na yutubie z protestów w innych miastach – zero jakiejkolwiek agresji!
  agresja to prawiczki i kibole , a nie protestujący przeciw klerowi i pisowcom.

 3. Anonim says:

  STOP TĘCZOWYM TERRORYSTOM.ŁAPY PRECZ OD KOŚCIOŁA.TYLKO PAN JEZUS,JEST BRAMĄ DO NIEBA.

 4. No super says:

  Zarówno jedno jak i drugie piękna robota. Co później taka osoba sobie myśli jak już skończy swoje dzieło? „Ale pięknie wyszło te kolory, czcionka, hasło genialne lepiej się tego nie dało zrobić i w lepszym miejscu. Jestem zajebisty/a” ????? Jak mazanie po murze ma komuś w czymś pomóc? Upośledzenie umysłowe się szerzy, a ludzie nadal twierdzą, że aborcja jest niepotrzebna. Poważnie mówiąc to naprawdę żenujące są tacy mistrzowie puszki… Nic to nie zmienia, tylko ludzie się nakręcają bo ktoś coś zdemolował.

 5. Omot says:

  Zdelegalizować to czerwoną chołote!!!

 6. Anonim says:

  Ja popieram strajk tylko nie malujcie zabytków a ONR niech w….. la te głąby muzgu nie mają wstyd pozdro Plock

 7. Paweł says:

  Protest popieram.
  Wolność w każdym aspekcie.
  Ale.. Szanowni Protestujący od
  Katedry WYPIERDALA*

 8. Czytelnik says:

  Protest TAK, dewastacja NIE!!!

 9. Michu says:

  Tak skłócić społeczeństwo może tylko PiS. Szkoda tylko, ze głupi naród daje sobie wydrapywać oczy za debili z Wiejskiej. Przestańcie oglądać TVP, TVN i inne szmatławe telewizje i zacznijcie myśleć. Komu zależy za skłóceniu społeczeństwa. Czy nie można żyć w zgodzie? Zaściankowy naród :(

  • bleeeee says:

   Ja ci odpowiem komu. Oderwanym od koryt i ich zagranicznym mocodawcom. Brukselska czy Moskiewska bolszewia. Oni się cieszą.

 10. Srull says:

  Paradoksalnie macice wyklęte są za przywróceniem kary śmierci, co prawda nie są tego świadome ale faktu to nie zmienia.

 11. Sylwester s says:

  Zdewastowana katedra co za malo rozgarniety człek dał taki tytuł to są tylko dwa słowa A teraz kiecun niech bierze szczote i szoruje jak mu się prawdą nie podoba. Brawo dziewczyny walczyć do upadłego !!!!!

  • jarekjestnajlepszy says:

   teraz nowakowski niech zapierdala ze szczotą i lwy niech odda

  • Re says:

   ty sylwester daj namiary to ci farbą olejna okna wymaluje a jak pójdzie szybko i sprawnie to i twarz…

  • Omot says:

   Pojebało cię ziomuś?!!! To nie kościół ustalił takie prawo, mógł się przyczynić tym co głosi ale taką spełnia rolę że broni życia. Jestem przeciwny werdyktowi trybunału ale katolik ma prawo przyisc do kościoła i w spokoju uczestniczyć we mszy św. Stanowcze NIE!!!!! mówię akcjom czerwonej chołoty!!! Te akcje to mowa nienawiści która może doprowadzić do strasznych zdarzeń, tego chcecie? Aby jakiś fanatyczny katol coś zrobił komuchowi.
   Opamiętajcie się!!!!!

   • zdelegalizować kościół says:

    Jeśli kogos pojebało to ciebie leszczu. Mam nadzieje ze spotka cie lub twoja kobiete tragedia koniecznosci urodzenia zdegenerowanego martwego płodu i nikt wam nie pomoże

  • Andzia says:

   Popieram kobiety to zrozumiałe nie rozumiem jednak wandalizmu i wulgaryzmu STANOWCZE NIE!!!!

   • Mex says:

    Porozmawiajmy spokojnie. Jaki postulat kobiet popierasz? „wypier..” czy „jeb.. pis”?
    Sorry, słyszałem jeszcze „żądam wolności wyznania”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU