REKLAMA

Zatrzymany kierowca w Płocku. Miał ponad 2,5 promila

REKLAMA

Kierowcy w Sylwestra i Nowy Rok mogą spodziewać się nasilonych kontroli płockiej drogówki. Podczas jednej z takich kontroli zatrzymano kierowcę, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, mężczyzna miał już zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Pijany kierowca to potencjalny morderca. Nadal zapominają o tym kierowcy, którzy wsiadają do pojazdów pomimo spożytego alkoholu. Tak postąpił m.in. mężczyzna, który kierował 31 grudnia oplem w Płocku na ul. Żyznej.

– Podczas policyjnego badania stanu trzeźwości okazało się, że 43-latek ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. A jakby tego było mało, już wcześniej ten mężczyzna miał zatrzymane uprawnienia za jazdę pod wpływem alkoholu – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Z szacunku dla zdrowia i życia, zarówno własnego jak i innych osób, apelujemy do kierowców o kategoryczne powstrzymanie się od wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających. I nie zapomnijmy, że po zakrapianej alkoholem imprezie wsiadanie na drugi dzień za kierownicę jest bardzo ryzykowne – alkohol utrzymuje się we krwi przez długie godziny – ostrzega mł. asp. Marta Lewandowska.Jak podkreśla, nawet gdy we krwi nie ma już alkoholu, to ból głowy, nudności i inne objawy, występujące kilka godzin po jego spożyciu, obniżają sprawność kierowcy i mogą zwiększać ryzyko wypadku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU