REKLAMA

Zatrzymaj się na przystanku RODZINA. Specjalny projekt dla rodziców

REKLAMA

Projekt PRZYSTANEK RODZINA powstał po to, by wzmocnić wystarczająco dobrych rodziców. Rodziców, którzy zmagają się z codziennymi trudnościami. Na czym polega i do kogo jest skierowany?

Wychodzisz z dzieckiem do przedszkola, śpieszysz się do pracy, słyszysz: „Zaraz” albo „Nie, nigdy!”. Dziecko płacze, obraża się, a Twoje emocje są wyżej i wyżej. Masz ochotę krzyknąć lub już to zrobiłaś/eś. Po szkole odrabianie lekcji. Dziecko robi je szybko, słyszysz już, widzisz, że jest niedokładnie, niedokończone… Gdy chcesz, by wróciło do zajęć, ono jest już w swoim świecie. Świecie zabawy i odpoczynku.

Te obrazy są znajome każdemu rodzicowi. Można je mnożyć. I choć bardzo się starasz, nie chcesz popełniać błędów własnych rodziców, to są sytuacje, w których czujesz bezradność, bezsilność, złość.

Projekt PRZYSTANEK RODZINA powstał właśnie po to, by wzmocnić wystarczająco dobrych rodziców. Rodziców, którzy zmagają się z codziennymi trudnościami.

– To 4 spotkania warsztatowe, dzięki którym można się zatrzymać i poprzyglądać trudnościom. Odkryć, dlaczego powstają i znaleźć sposoby, by powoli i cierpliwie doprowadzić do sytuacji, gdy będzie ich zdecydowanie mniej – wyjaśniają organizatorzy, Fundacją Przystanek Rodzina.

Fot. Fundacja Przystanek Rodzina

Tematyka warsztatów:

  • Kiedy pozwolić, kiedy zabronić? Stawianie granic.
  • Moje dziecko mnie złości!
  • Potrzeby emocjonalne dziecka
  • Jak rozwijać wewnętrzną motywację dziecka?

To również seria 10 spotkań dla rodziców, pn. „Relacja i dialog”, które pomogą w usprawnieniu komunikacji z dzieckiem, nauczą nazywać i opowiadać o uczuciach, poruszają również tematykę z warsztatów.

Warsztaty opierają się na pedagogice Thomasa Gordona, Janusza Korczaka oraz rodzicielstwie bliskości mówiącym o szacunku do dziecka, rozpoznawaniu i zaspokajaniu jego potrzeb, a także korzystaniu ze swej rodzicielskiej intuicji.Nie po raz pierwszy warsztaty dla rodziny goszczą na terenie powiatu płockiego. W 2020 roku warsztaty były realizowane na terenie gminy Płock, w 2021 roku na terenie gmin: Bodzanów, Staroźreby, Stara Biała i Nowy Duninów we współpracy z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej oraz na terenie powiatu sierpeckiego we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu.

– W 2022 roku planujemy zaprosić do współpracy kolejne gminy z powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego – zdradzają Fundacji. – Łącznie w warsztatach udział weźmie około 300 rodziców – dodają.

Fot. Fundacja Przystanek Rodzina

Projekt uzupełniają spotkania integracyjno-rodzinne dla 200 uczestników projektu, podczas których rodzice mogą odkrywać w sobie dziecko i poczuć radość ze wspólnej zabawy z dziećmi. Spotkania organizowane są w ciekawych i promujących zdrowy styl miejscach.

Projekt „Przystanek Rodzina” jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego na zlecenie Mazowieckiego Centrum Pomocy Społecznej.

Jeśli jesteś zainteresowany, potrzebujesz wsparcia jako rodzic, zachęcamy do kontaktu z Fundacją Przystanek Rodzina. Napisz na adres fundacja@przystanek-rodzina.pl.

artykuł promowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU