Zamykają drogę przy cmentarzu. Jak dojechać 1 listopada?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ze względów bezpieczeństwa, 1 listopada zamknięta dla ruchu samochodowego i pieszego zostanie ul. Bielska na przebudowywanym obecnie odcinku: od ul. Targowej i budowie węzła obwodnicy „Bielska” po skrzyżowanie ul. Bielskiej z ul. Sierpecką. Działać będzie wahadłowa bezpłatna linia autobusowa na zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Bielskiej.

Jak tłumaczą urzędnicy, te utrudnienia spowodowane będą budową obwodnicy Płocka i tym, że jest to nadal plac budowy. – Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wymaga, że tego dnia musimy prosić o skorzystanie z objazdów i ominięcie ul. Bielskiej – informuje Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza.

1 listopada w godz. 5-22 zamknięta dla ruchu samochodowego i pieszego zostanie ul. Bielska na przebudowywanym obecnie odcinku: od ul. Targowej i budowie węzła obwodnicy „Bielska” po skrzyżowanie ul. Bielskiej z ul. Sierpecką. Działać będzie wahadłowa bezpłatna linia autobusowa na zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Bielskiej. Dojazd samochodami do Cmentarza Komunalnego będzie możliwy wyłącznie z kierunku północnego – od Sierpca i Bielska. Przy nekropolii będzie dostępny tylko jeden parking – między pętlą autobusową a stacją paliw. Kolejne parkingi są w przebudowywanym obszarze.

– Ulica Bielska będzie zamknięta dla ruchu samochodowego i pieszych 1 listopada w godz. od 5 do godz. 22, ale ostateczną decyzję o czasie wyłączenie przejazdu podejmą kierujący na miejscu ruchem policjanci. Apelujemy o stosowanie się do znaków drogowych i poleceń służb kierujących ruchem. Po zamkniętym odcinku będą mogły jeździć wyłącznie autobusy KM Płock, obsługujące Cmentarz Komunalny, taksówki oraz uprzywilejowane pojazdy służb – dodaje urzędnik.

Objazdy z centrum do Cmentarza Komunalnego poprowadzą: ul. Chopina i ul. Targową, następnie ul. Otolińską i drogą wojewódzką 567 w kierunku na Górę do Nowego Boryszewa, a następnie droga powiatową 5203W do drogi krajowej nr 60 i ul. Bielskiej.

Parking na giełdzie samochodowej i bezpłatna komunikacja miejska

Można będzie też skorzystać z oferty, które przygotowały miejskie spółki: Rynex i Komunikacja Miejska. 1 listopada Rynex otwiera plac, który służy jako giełda samochodowa. W tym dniu będzie tam bezpłatny parking, a pracownicy Ryneksu pokierują ruchem, by nikt – kto zdecyduje się na skorzystanie z tej oferty – nie musiał domyślać się, gdzie i jak ma zaparkować.

Warto rozważyć takie rozwiązanie, bo na zamkniętym odcinku ul. Bielskiej kursować będzie – co kwadrans – autobus wahadłowy Komunikacji Miejskiej.

– Zalecamy skorzystać z oferty KM, która przygotuje na okres Wszystkich Świętych sześć specjalnych linii autobusowych. Linie „71” i „72” kursować będą do Cmentarza Komunalnego z Podolszyc Północ i Południe. Linia „73” pojedzie na tę nekropolię z Borowiczek. Linie „74” i „75” – ze Skarpy. Linia „76” zaś – z Borowiczek przez ul. Gościniec – zaleca Konrad Kozłowski.

Linie te KM uruchomi już w sobotę, 29 października, by zasygnalizować zmiany i możliwość skorzystania z takiego środka komunikacji. Linie te będą kursować także we wtorek, 31 października i w czwartek, 2 listopada. W środę 1 listopada wszystkie linie obsługujące Cmentarz Komunalny będą bezpłatne. Również regularnie jeżdżące na cmentarz linie 4 i 24 będą 1 listopada bezpłatne. 

Rozkłady jazdy linii specjalnych zawisną z wyprzedzeniem na przystankach autobusowych na kolorowym papierze oraz będą dostępne na stronach internetowych KM Płock, UMP i MZD.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji