REKLAMA

Zamienili się miejscami przed kontrolą. Obydwaj byli pijani

REKLAMA

W sobotnie popołudnie pijany 55-latek z zakazem prowadzenia auta próbował uniknąć odpowiedzialności za swój czyn i zamienił się miejscem z pasażerem tuż przed kontrolą policji. Drugi mężczyzna też był pijany.

23 października policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym oplem, którego jazda wzbudzała poważne wątpliwości co do jego stanu trzeźwości. Zgłaszający na widok pojazdu zagrażającego bezpieczeństwu na drodze, postanowił zatrzymać auto i poczekać do czasu przyjazdu policji.

Kiedy samochód zatrzymał się na poboczu, świadek podszedł do niego, a od siedzącego za kierownicą mężczyzny poczuł silną woń alkoholu. W trakcie postoju pasażer zamienił się miejscami z kierowcą, po czym ruszył w dalszą podróż.

Mężczyźni nie odjechali daleko. Pojazd szybko zatrzymali do kontroli policjanci z posterunku w Bodzanowie.

– 47-letni kierujący oplem miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Pasażer, który chwilę wcześniej kierował tym pojazdem, również został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że 55-latek miał ponad 2,5 promila. Na domiar złego, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. I najprawdopodobniej to był główny powód, dla którego mężczyźni zamienili się miejscami – relacjonuje podkom. Marta Lewandowska Oficer Prasowy KMP w Płocku.Wyjątkowa bezmyślność mieszkańców powiatu płockiego znajdzie swój finał w sądzie. 55-lakowi, który złamał sądowy zakaz, grozi do 5 lat więzienia. Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci słowa uznania kierują do zgłaszającego, który stanowczo zareagował na widok nietrzeźwego kierującego.

– Mężczyzna nie tylko poinformował służby, ale również zatrzymał pojazd, którego kierowca stwarzał zagrożenie na drodze. To zachowanie godne naśladowania – podkreślają policjanci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU