REKLAMA

Zakończono przebudowę jednej z płockich ulic [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Trwająca od jesieni 2020 roku przebudowa ul. Pocztowej w Płocku została zakończona. Wraz z nową drogą, powstał między innymi wyczekiwany chodnik i ścieżka rowerowa.

We wrześniu 2020 roku Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na kompleksową przebudowę ul. Pocztowej na osiedlu Borowiczki. Droga ta łączy skrzyżowanie ulicy Korczaka oraz Harcerskiej z granicą Płocka i gminy Słupno. Była wąską drogą z wyeksploatowaną nawierzchnią.

Postępowanie wygrał Zakład Budowlano-Montażowy Budomont z podpłockiego Maszewa. Koszt tej kompleksowej przebudowy sięgnął 5,57 mln zł, w tym 2,8 mln zł pochodziło z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. Urząd Miasta Płocka

– Zakończyliśmy kompleksową przebudowę ulicy Pocztowej. Z jednej strony to ulica osiedlowa, z drugiej – to ważna droga wjazdowa i wyjazdowa z miasta – mówił Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.Drogowcy zaczęli już odbiory. Starą drogę zastąpiła nowa ulica o szerokości 6 metrów i długości ponad 870 metrów. Wraz z nią powstała kanalizacja deszczowa z urządzeniami oczyszczającymi i wylotem do rowu melioracyjnego, powstały szerokie chodniki, dwukierunkowa droga rowerowa oraz energooszczędne oświetlenie z lampami typu LED.

fot. Urząd Miasta Płocka

– Przy tej szerokości jezdni ul. Pocztową będą mogły teraz poruszać się autobusy Komunikacji Miejskiej oraz pojazdy ponad 16-tonowe – zaznacza Hubert Woźniak z Urzędu Miasta Płocka.

Wykonawca usunął wszystkie kolizje podziemnej infrastruktury i sieci teletechnicznej, wykonał podjazdy do posesji oraz zagospodarował zieleń w pasie drogowym.

fot. Urząd Miasta Płocka
fot. Urząd Miasta Płocka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. MiłyCzłowiek says:

    W efekcie finalnym droga zrobiona i wygląda dobrze. Natomiast organizacja ruchu podczas remontu pozostawia wiele do życzenia .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU