REKLAMA

Zaczęła się potężna akcja policji. Spodziewany jest duży ruch na drogach

REKLAMA

Ze względu na ubiegłoroczne obostrzenia, w tym roku policjanci spodziewają się dużego natężenia ruchu na przełomie października i listopada. Na polskie drogi wyjadą więc także radiowozy, a funkcjonariusze będą pilnować bezpieczeństwa osób podróżujących po drogach Mazowsza i odwiedzających groby swoich bliskich.

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu (pod którą podlega Komenda Miejska Policji w Płocku) informuje, że od 29 października do 2 listopada br. będzie trwała akcja, związana ze wzmożonym ruchem w okolicach Dnia Wszystkich Świętych.

– Czynności podejmowane przez policjantów będą miały przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu drogowego daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak też w bezpiecznym dotarciu do nekropoli i samego poruszania się przy nich – zapewnia KWP w Radomiu.

Kierowcy muszą spodziewać się większej ilości patroli na drogach, ale zadaniem policjantów będzie nie tylko kontrola, ale i zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymanie płynności ruchu. Więcej patroli pojawi się, oczywiście, w okolicach cmentarzy.

W trakcie działań na drogach policjanci będą sprawdzać m.in.:

 • przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast
 • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci
 • stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów
 • stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów
 • właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów
 • stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

– W tym szczególnym okresie we wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa zaangażowani będą również policjanci z pionów prewencji i kryminalnego. Funkcjonariusze patrolować będą okolice cmentarzy i terenów przykościelnych. Zwiększonym nadzorem policjanci obejmą także dworce kolejowe i autobusowe, oraz komunikację zbiorową – wyjaśnia KWP w Radomiu.Policjanci mają także kilka rad dla osób, które będą odwiedzać groby bliskich na cmentarzach.

 • Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy.
 • Nie nośmy dokumentów, pieniędzy, kluczy czy przedmiotów wartościowych w reklamówkach, otwartych dużych kieszeniach odzieży.
 • Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze – należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania.
 • Korzystając ze środków komunikacji miejskiej torebkę lub plecak miejmy zawsze przed sobą i trzymajmy je w dłoni.
 • Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swoich rzeczy bez nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów lub odejście ze śmieciami do kosza, aby stać się ofiarą kradzieży.
 • Bądźmy uważni podczas wsiadania i wysiadania z tramwaju, czy autobusu. W miarę możliwości unikajmy ścisku i przygodnie poznanych osób – w tym przypadku zastosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Policja apeluje także o ostrożność zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych.

– Dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży. Również piesi powinni pamiętać o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Przechodzenie przez jezdnie powinno odbywać się tylko na oznaczonych przejściach dla pieszych lub w wyznaczonych w tym okresie miejscach. W porze wieczorowo-nocnej poruszając się po drodze poza terenem zabudowanym powinniśmy mieć elementy odblaskowe – odblaski dołączone do torby lub założone kamizelki odblaskowe – przypominają policjanci.

Dodają również, aby w tym szczególnym okresie Bądźmy w tym okresie dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Zachowajmy rozwagę i postępujmy w taki sposób, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

 1. Edzio says:

  Potężna akcja xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU