REKLAMA

Z Tumskiej znikną budki telefoniczne

REKLAMA

Niedziałające i porozbijane budki telefoniczne, stojące na ulicy Tumskiej szpecą deptak, który miał być jedną z wizytówek miasta. Radny Artur Kras poprosił o ich usunięcie. – Ulica Tumska miała być „salonem miasta”, niestety, dzisiaj przedstawia widok mało salonowy – pisze w swej interpelacji. – Proponuję usunąć te nikomu nie służące ruiny – dodaje. Ratusz przychylił się do tej prośby.

PowiązaneTematy

Radny Platformy Obywatelskiej zasugerował, by zamiast szpecących wizerunek ulicy Tumskiej budek telefonicznych znalazły się tam ławeczki, dostosowane do potrzeb mieszkańców. – Proponuję nałożyć na nie marmurowe siedziska lub nakładki z materiału, dającego komfort termiczny, na przykład z drewna – podaje Artur Kras.

Urząd miasta o opinię w tej sprawie poprosił głównego projektanta modernizacji ul. Tumskiej, Włodzimierza Nowakowskiego. Ten pozytywnie zaopiniował decyzję likwidacji pięciu budek telefonicznych z ul. Tumskiej. – Nie wnoszę sprzeciwu w sprawie likwidacji budek telefonicznych, skoro zostały doprowadzone do zniszczenia i nie są przydatne użytkownikom przestrzeni publicznej – stwierdził Włodzimierz Nowakowski. – Nie wyrażam jednak zgody na wprowadzenie elementów drewnianych w jakiejkolwiek postaci, a tym bardziej zastąpienia ich ławkami  – dodaje.W uzasadnieniu projektant tłumaczy, że elementy małej architektury na Tumskiej muszą być wykonane z materiałów odpornych na wandalizm i  łatwych do utrzymania w czystości, a drewno takich wymogów nie spełnia.

Ratusz zapewnia, że już niebawem budki telefoniczne zostaną trwale zdemontowane.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. Inceptor says:

    No w końcu. To świetna wiadomość ;)))

  2. asia says:

    drewniane elementy w ławkach nie są odporne na wandalizm, ale szklane budki były? Gdzie tu logika?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU