REKLAMA

Wyłączony komin instalacji Claus. Mogą wystąpić uciążliwości

REKLAMA

W Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku został wyłączony z pracy komin, znajdujący się na instalacji Clausa. Przez blisko trzy tygodnie jego funkcję będzie pełnił komin zastępczy.

Od 19 października, w związku z planowanym przeglądem technicznym i badaniami kontrolnymi, wyłączony z użytku jest główny komin instalacji Clausa. Do czasu ponownego uruchomienia, które planowane jest około 6 listopada, jego funkcję przejmie komin rezerwowy.

– W związku z prowadzonymi pracami, do 6 listopada br. w okolicy zakładu, zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych mogą, ale nie muszą wystąpić uciążliwości zapachowe. Nie będą one miały negatywnego wpływu na otoczenie, w tym środowisko. Koncern podejmie wszelkie możliwe działania, aby ograniczyć do minimum ewentualne niedogodności – informuje biuro prasowe PKN ORLEN.Przegląd stanu technicznego komina instalacji Clausa będzie realizowany pod kontrolą służb technologicznych oraz służb ochrony środowiska. Poziom wartości emisji będzie na bieżąco monitorowany przy pomocy funkcjonującego systemu ciągłych pomiarów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 9

 1. Jase says:

  I znów będzie capilo i codzienny ból głowy ten zasyfialy zakład powinien raz w roku mieszkańców wysyłać chociaż nad morze żeby ludzie mogli odetchnąć świeżym powietrzem lub zamknąć tego smierdziucha na dobre

 2. ... says:

  A potem zdziwienie: „Nie palił, nie pił to skąd te raki!”
  Wyjedzcie na troche z tego śmierdzącego dołu , a potem wróćcie – zobaczycie jak bardzo śmierdzi w Płocku.

 3. regionalista says:

  Pracowałem wiele lat na Clausie. Wiem o co chodzi.
  Powinien być System analizatorów wyziewów. Koncentrycznie dokoła Zakładu w ustalonych odległościach od środka Zakładu. Przewaza wiatr od strony Wisly na Zakład…
  Jednak wszędzie mieszkają ludzie i chcą żyć.
  Pisanie… WYPROWADŹ SIĘ
  To szykany wykonawców Wolnego Miasta i mniejszości etniczych które przejęły nasze miasto. My Jesteśmy U SIEBIE. Oni pomieszkują U Nas.

 4. Janek says:

  Jakie tam niedog0dnosci smierdzi cały czas Panie Obajtek sprowadz się do Plocka

 5. Druh Boruh says:

  Wyziewy z Orlenu to nic. W dawnych czasach, kiedy Syrena 105L startowała ze świateł, to dopiero apetyczną chmurę spalin zostawiała za sobą! Było się czym delektować!

 6. Druh Boruh says:

  test

 7. Imię jego 44 says:

  Zajmie się ktoś kiedyś tym Orlenem i jego „niedogodnościami”? Ciągle się zasłaniają wyłączaniem i włączaniem kominów i instalacji, a smród w całym mieście, że wytrzymać się nie da…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU