Zapraszamy na studia do Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Jedną z możliwości w bogatym wachlarzu kierunków są jednolite studia magisterskie.
Uczelnia w tej formie kształcenia oferuje dwa kierunki studiów:
- pedagogikę specjalną
- pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną.
Pedagogika specjalna dedykowana jest kandydatom, którzy chcą zdobyć wiedzę, rozwinąć umiejętności oraz kompetencje społeczne niezbędne do pracy z dziećmi, młodzieżą, a także osobami dorosłymi, które potrzebują specjalistycznej pomocy i wsparcia. To studia idealne dla osób wrażliwych, empatycznych i twórczych, ale także niebojących się wyzwań. Jeżeli potrafisz dostrzec i uszanować indywidualność każdego człowieka oraz wykazujesz ciekawość poznawczą, wybór tego kierunku z pewnością spełni oczekiwania kandydatów.
Na kierunku oferujemy trzy specjalności nauczycielskie:
- logopedię,
- edukację i terapię osób ze spektrum autyzmu,
- pedagogikę resocjalizacyjną.
Program studiów jest zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Edukacji w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Warto podkreślić, że kładziemy nacisk na praktyczne przygotowanie zawodowe, o czym świadczy przewaga zajęć umożliwiających zdobywanie umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych (ponad 50% ogółu punktów ECTS) oraz 420 godzin praktyki zawodowej na każdej z realizowanych specjalności kształcenia.
Na jednolitych studiach magisterskich z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej także kładziemy duży nacisk na umiejętności praktyczne studenta. W trakcie pięciu lat studenci uzyskają pogłębioną wiedzę na temat przemian dokonujących się w pedagogice i metodyce przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Nauczą się diagnozowania i projektowania działań pedagogicznych w odniesieniu do wychowanków. Dzięki praktyce pedagogicznej wykształcą umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych i wychowawczych z dziećmi. Dyplom ukończenia pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej pozwala na podjęcie pracy w placówkach przedszkolnych, w klasach I-III szkoły podstawowej, firmach specjalizujących się w opiece i edukacji dzieci na poziomie przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Więcej szczegółowych informacji na temat jednolitych studiów magisterskich oraz innych form kształcenia oferowanych przez Mazowiecką Uczelnię Publiczną w Płocku znajduje się na stronie internetowej www.mazowiecka.edu.pl.
artykuł promowany