Wtorkowe utrudnienia na drogach w Płocku. Fotoradar m.in. na Kochanowskiego

REKLAMA

We wtorek, 14 maja na płockich kierowców czeka sporo utrudnień, związanych z remontami i planowymi naprawami ubytków w jezdniach. Pracę rozpocznie również fotoradar straży miejskiej.

Brygady remontowe będą pracować na ulicach:

PowiązaneTematy

– Zglenickiego,
– Jasnej,
– Na Skarpie,
– Ośnickiej – naprawa drogi płytami MON,
– Misjonarskiej – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych,
– Wyszogrodzka – naprawa chodnika.

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza
Od wtorku, 14 maja rozpoczną się właściwe prace budowlane i drogowe związane z przebudową skrzyżowania Al. Jachowicza – ul. 11 Listopada. Modernizacja czterech skrzyżowań w Al. Jachowicza potrwa od maja do końca września.

Przebudowa skrzyżowania Al. Jachowicza – 11 listopada w dniach 14 maja – 30 czerwca przewiduje:
– lewostronne poszerzenie zachodniego i wschodniego wlotu Al. Jachowicza wraz z budową jezdni do zawracania na wlocie wschodnim, w celu wydzielenia pasów dla skręcających w lewo oraz zawracających,
– przesuniecie przejścia dla pieszych na wlocie zachodnim w stronę środka skrzyżowania,
– korektę krawężnika na łuku w celu uzyskania prawidłowego prowadzenia trzech pasów ruchu w kierunku wschodnim.

Aby zminimalizować niedogodności i skrócić okres utrudnień w ruchu prace będą prowadzone „pod ruchem” w systemie dwuzmianowym, w weekendy, oddzielnie na każdym z czterech skrzyżowań. W trakcie prac nie jest planowane zamykanie skrzyżowań, jednak okresowo będą konieczne kilkudniowe całkowite wyłączenia dla ruchu poszczególnych skrzyżowań na czas prac związanych z asfaltowaniem. W tym czasie będą obowiązywały objazdy.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II.

W tym rejonie, ze względu na duży zakres prac związanych z przebudową oraz kolizjami, roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe, związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

W godzinach nocnych 12/13 maja zakończyły się prace związane z remontem nawierzchni asfaltowej w rejonie ronda Armii Krajowej – Sikorskiego (przy CH Panorama). Około godziny 23.30 skrzyżowanie zostało przywrócone dla ruchu. Autobusy KM Płock wróciły na swoje stałe trasy. Roboty drogowe w tym rejonie powinny się zakończyć ok. 18 maja.

Malowanie oznakowania poziomego
Trwają prace, związane z malowaniem oznakowania poziomego na drogach w granicach administracyjnych miasta. Zgodnie z założonym harmonogramem robót, w pierwszej kolejności jest wykonywane odnawianie oznakowania na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Realizacja robót malarskich uzależniona jest od warunków atmosferycznych. W celu zminimalizowania uciążliwości i utrudnień w ruchu drogowym malowanie oznakowania poziomego jest sukcesywnie realizowane głównie w godzinach nocnych i poza godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego. W okresie realizacji prac mogą jednak na terenie miasta występować lokalne utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia w ruchu
Skrzyżowanie Bielska – Targowa: Roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). Podczas robót dotyczących wykonania drogi tymczasowej przewiduje się jednostronne zwężenie jezdni ul. Bielskiej oraz ograniczenie prędkości do 30km/h.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.

Pozostałe utrudnienia
– skrzyżowanie WYSZOGRODZKA / ARMII KRAJOWEJ / JANA PAWŁA II – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JANA PAWŁA II / CZWARTAKÓW – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie ARMII KRAJOWEJ / SIKORSKIEGO / BATALIONU PARASOL – przebudowa skrzyżowania
– ul. GRABÓWKA – budowa ścieżki rowerowej
– ul. CHOPINA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. OTOLIŃSKA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej.

W najbliższy weekend zaplanowane są prace drogowe w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II – Czwartaków oraz na odcinku al. Armii Krajowej od ul. Czwartaków do ul. Wyszogrodzkiej (przy Galerii Wisła). Na czas prac skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu. O dokładnym terminie zamknięcia skrzyżowania i objazdach dla autobusów KM Płock MZD poinformuje wkrótce.

13 maja fotoradar straży miejskiej będzie pracował na ulicach:

– Wyszogrodzka/Parcele,
– ul. Kochanowskiego,
– ul. Krakówka,
– ul. Przyszkolna.