REKLAMA

Wniosek o przejęcie spółki ENERGA przez ORLEN już w Komisji Europejskiej

REKLAMA

PKN ORLEN złożył już do Komisji Europejskiej wniosek koncentracyjny, w związku z planowanym przejęciem kontroli nad spółką ENERGA. Jest to jednocześnie oficjalne wszczęcie postępowania w sprawie kontroli tej transakcji.

26 lutego br. PKN ORLEN złożył do Komisji Europejskiej wniosek, dotyczący planowanego przejęcia przez koncern kontroli nad gdańską spółką ENERGA.

– Złożony dzisiaj przez Spółkę Wniosek inicjuje formalne postępowanie w sprawie kontroli koncentracji – informuje biuro prasowe ORLENU. – Oprócz przedstawienia stron oraz założeń transakcji, we wniosku opisano działalność stron na określonych rynkach właściwych oraz przedstawiono argumentację, dotyczącą wpływu transakcji na konkurencję na tych rynkach – wyjaśnia koncern.

Uzyskanie pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu kontroli nad ENERGA jest jednym z warunków, pod którymi koncern ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji ENERGA.ORLEN przejmie Energę? Ogłoszono wezwanie

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU