REKLAMA

Włamywali się na konto i wypłacali cudze pieniądze. Policja zatrzymała złodziei

REKLAMA

Dwóch mężczyzn skorzystało z nietrzeźwości płocczanina. Skradli mu kartę bankomatową i pin do niej, a odprowadzając go do mieszkania, zabrali m.in. jego komputer. Teraz jednemu z nich grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Początek serii kradzieży miał miejsce w nocy z piątku na sobotę, kiedy to młodzi ludzie w jednym z płockich lokali uczestniczyli w spotkaniu, zakrapianym alkoholem.

– Po wyjściu z lokalu, 27-letniemu płocczaninowi w drodze do domu towarzyszyło dwóch mężczyzn, których zdążył zapoznać podczas wieczornego spotkania. Niestety, nie mieli oni dobrych intencji wobec 27-latka – mówi mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Wykorzystując to, że był on nietrzeźwy, uzyskali kod pin do jego karty bankomatowej i kilkukrotnie wypłacali pieniądze z konta płocczanina – wyjaśnia.

Łącznie z konta mężczyzny zniknęła kwota blisko 5 tys. zł. Jak się okazało, mężczyźni odprowadzając nietrzeźwego do domu, zabrali także z jego mieszkania m.in. komputer.– Dopiero w niedzielę 27-letni płocczanin złożył zawiadomienie w tej sprawie. Wnikliwa analiza i ustalenia policjantów doprowadziły do zatrzymania podejrzanych, którymi okazali się 25 i 26-latek z Płocka. Mężczyźni w piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku usłyszeli zarzuty – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili podejrzewanemu 26-latkowi aż 15 zarzutów, za które grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Anonim says:

    Chłopaki zarobili sobie.

  2. Georg says:

    A było pić na mieście :D

  3. Damian says:

    A to rury złodziejskie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU