Włamywali się do mieszkań. Zatrzymała ich policja

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak podaje płocka policja, zatrzymano złodziejów, którzy włamali się do mieszkania przy ulicy Czwartaków w piątek, 25 lipca. Wśród zatrzymanych był też nastolatek.

Przypomnijmy, w piątek, 25 lipca, doszło do czterech kradzieży z mieszkań – w tym na ul. Czwartaków. Z otwartego mieszkania została skradziona torebka. – Jak ustaliliśmy, sprawcami okazała się trzyosobowa grupa mężczyzn, w tym jeden nieletni – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Mężczyźni zostali zatrzymani – dodaje.

Złodziejami okazali się płocczanie w wieku 22, 21 i 16 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, 21-latek kilka dni wcześniej uszkodził szybę w drzwiach Szkoły Podstawowej nr 22. Mężczyźni zostali przesłuchani, przyznali się do kradzieży i współuczestnictwa w kradzieży. Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni mają również związek z pozostałymi trzema kradzieżami.

Za kradzież w kodeksie karnym przewidziana jest kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Materiały, dotyczące nieletniego zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Płocku, gdzie zapadnie decyzja o dalszym toku postępowania wobec sprawcy kradzieży.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji