Włamywacze z Tumskiej zostali zatrzymani

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płoccy policjanci zatrzymali trzech włamywaczy, którzy 2 maja włamali się do pustostanu przy ulicy Tumskiej. Straty powstałe w wyniku zdarzenia to około 100 tys. zł. Sprawcy przyznali się do winy. Okazało się, że to nie pierwsze tego typu zdarzenie z ich udziałem.

Jeden z włamywaczy został zatrzymany już 2 maja, drugi – dzień później. Najdłużej policjanci poszukiwali trzeciego sprawcy, który ostatecznie został zatrzymany 5 maja. Okazało się, że wszyscy złodzieje to mieszkańcy Płocka w wieku 41, 25 i 20 lat.

W poniedziałek, 2 maja policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zostali powiadomieni o włamaniu do pustostanu przy ul. Tumskiej. Sprawcy weszli do charakterystycznego, oszklonego budynku, znajdującego się naprzeciwko kina. Na miejscu funkcjonariusze zastali zdewastowane pomieszczenia. Według zgłaszających, z pomieszczeń zginęły elementy armatury sanitarnej, elementy instalacji grzewczej oraz instalacji elektrycznej. Były one wykonane ze stali szlachetnej, miedzi i aluminium. Łączna wartość strat powstałych w wyniku włamania i w wyniku uszkodzeń została określona na kwotę około 100 tys. zł.

Okazuje się, że cała trójka próbowała obrabować pod koniec kwietnia inny budynek, przy ulicy Kolegialnej, gdzie na szczęście nic nie zginęło, ale w wyniku usiłowania włamania powstały uszkodzenia na sumę ok. 800 zł. Do tego zarzutu mężczyźni również się przyznali. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozór policyjny. Za kradzież z włamaniem w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, dwudziestolatkowi przedstawiono jeszcze 6 zarzutów włamań i usiłowań włamań. Mężczyzna kradł głównie elektronarzędzia z piwnic.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji