REKLAMA

Wkrótce zamknięcie mostu i al. Kilińskiego. Znamy daty!

REKLAMA

Wykonawcy remontu al. Kilińskiego w Płocku oraz mostu im. Legionów J. Piłsudskiego ustalili już wstępny termin zamknięcia terenów inwestycji. Kiedy możemy spodziewać się utrudnień w ruchu?

Przebudowa al. Kilińskiego

Najprawdopodobniej zamknięcia al. Kilińskiego możemy spodziewać się 17 czerwca na odcinku od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza.

– Autobusy Komunikacji Miejskiej będą jeszcze przez trzy dni kursować normalnie. Na wjazdach na ten fragment al. Kilińskiego staną zapory, które pracownicy firm wykonujących przebudowę przed autobusami KM będą odsuwać (oczywiście także przed pojazdami budowy) – informuje Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej płockiego ratusza.

Rozwiązanie to będzie wdrożone ze względu na to, że rok szkolny kończy się 19 czerwca i po tym czasie zaczyna obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy. Dzięki temu Komunikacja Miejska nie będzie więc musiała opracować schematu objazdów i nowych rozkładów jazdy zaledwie na trzy dni.

Od 20 czerwca przez ten fragment al. Kilińskiego autobusy KM już nie przejadą.

Zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, dojazd do wszystkich posesji, które znajdują się przy al. Kilińskiego, będzie zapewniony (w większości przypadków od ich zaplecza). Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Policji będą korzystać z drugiej bramy, która znajduje się przy ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej.

A kiedy zakończenie inwestycji?

– Nie podajemy czasu zakończenia prac na tym odcinku Kilińskiego, wykonawca będzie je prowadził najszybciej jak to możliwe, ale z zachowaniem wszystkich reżimów, pozwalających zapewnić odpowiednią jakoś prac – zapewnia Hubert Woźniak. – Uprzedzę pytanie: jeśli po sfrezowaniu asfaltu okaże się, że Kilińskiego wyłożona jest kostką bazaltową – co jest prawdopodobne – to materiał ten zostanie przewieziony do bazy Miejskiego Zarządu Dróg – dodaje.

Most im. Legionów J. Piłsudskiego

Kilka dni po zamknięciu al. Kilińskiego, firma Freyssinet Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zamknie na czas remontu stary most. Wstępnie ustalono termin na 24 czerwca.– Wykonawca przebudowy al. Kilińskiego oraz wykonawca remontu starej przeprawy są poinformowani o obowiązku skorelowania prac, by roboty na drodze, która łączy osiedle Kolegialna z Radziwiem, odbywały się w jednym czasie. Dlatego po rozpoczęciu remontu mostu można spodziewać się, że wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Mostowej, który łączy przeprawę ze skrzyżowaniem al. Kilińskiego, ul. Warszawskiej i Norbertańskiej – wyjaśnia Hubert Woźniak.

Przypomnijmy, że przebudowa mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego ma zakończyć się do 30 września br. Jak zapewniał podczas majowej sesji rady miasta Jacek Terebus, wiceprezydent Płocka, wykonawca al. Kilińskiego poprowadzi prace tak, aby po zakończeniu remontu mostu zapewnić do niego dojazd. Remont al. Kilińskiego potrwa bowiem na pewno dłużej, co najmniej do wiosny 2020 roku.

Wartość remontu mostu wyniesie 8.546.631,73 zł. Jak informowaliśmy, Płock otrzymał na tę inwestycję dofinansowanie ze środków z rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 4.480.276,00 zł. Wykonawca udzieli 72-miesięcznej gwarancji.

Zakres rzeczowy remontu mostu obejmuje m.in.:

 • wymianę urządzeń dylatacyjnych (8 szt.)
 • wymianę izolacji i nawierzchni jezdni na obiekcie oraz chodników
 • wymianę nawierzchni na dojazdach (20 m plus 24 m)
 • wymianę elementów wyposażenia mostu (bariery, wpusty, krawężniki)
 • skrócenie blachy krawężnikowej
 • wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego, m.in. stalowego krawężnika, balustrad.

Autobusy linii Komunikacji Miejskiej, kursujących przez most, pojadą ul. Dobrzykowską i mostem Solidarności. Informacja o szczegółach będzie podana w najbliższych dniach w komunikacie prasowym.

Rząd sfinansuje połowę remontu mostu w Płocku. Przyznano blisko 4,5 mln zł

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. MARCIN says:

  Popieram.Most pontonowy jest niezbędny w tym przypadku a wojsko będzie miało przy okazji szkolenie.Jak się wydarzy jakaś tragedia to dopiero władze się obudzą.Ja mam chore dziecko i ciężko mi sobie wyobrazić że po stronie Radziwia nie będzie stacjonowała karetka pogotowia.

 2. Anonim says:

  wybrales pokemona to masz skutki po wyborach ma cie stylu ha ha ha

 3. Aaaaaa says:

  Czy będzie można rowerem jeździć jak będzie zamknięty most??

 4. Maciek says:

  Ta najpierw zamkną most i ostatni fragment Kilińskiego a potem otworzą most i zamkną dojazd do niego geniusze planowania
  https://youtu.be/UHw-F7LWrEM

 5. Ik says:

  Do REDAKCJI
  Bardzo proszę o poruszenie w UMP tematu kostki brukowej która znajduje się pod nawierzchnia Al. Kilińskiego. Może w przyszłym roku warto byłoby rozpocząć przygotowNia do remontu Kościuszki i warszawskiej i tam przywrócić historyczny bruk? To Stare Miasto wiec to praktycznie obowiązek, żeby na tych ulicach znalazł się bruk. Proszę o pomoc w tej sprawie!

 6. ja says:

  Dojazd na Podolszyce to będzie dramat , wyjazd z Podolszyc na most już jest tragiczny przez zła synchronizację świateł na rondzie Dzwon. A od 20 czerwca w okresie wakacyjnym i jednym moscie to porostu trudno sobie wyobrazic . Teraz korek na most zaczyna sie przy Mazowi a od 20 czerwca zacznie sie przy galeri Wisła

 7. regionalista. says:

  CZY ODSŁONIĄ ZASŁONIĘTA CELOWO PANORAMĘ PŁOCKA NA MOŚCIE CZY ZALEPIĄ CELOWO WIĘCEJ?

  CZY Z KILIŃSKIEGO BĘDZIE MOŻNA SKRĘCAĆ POPRZEZ ROGATKI PŁOŃSKIE PROSTO W OTOLIŃSKĄ ABY ODCIĄŻYĆ SKRZYŻOWANIE KOŁO STANISŁAWÓWKI I POLITECHNIKI?

  INACZEJ BEZ SENSU.

  • Matka, says:

   Pytam się Władz Miasta dlaczego wzorem z minionych lat nie poproszono Wojska o przeprawe pontonową na wysokości Przepompowni Zarówno od strony nabrzeża od ul Parowej na drugiej stronie Wisły wysokość Poplacina są zjazdy. Najwyższy czas pójść po rozum do głowy bo inaczej będzie tragedia Okres urlopowy, dla szpitali, straży pożarnej itp służb to jedyne właściwe rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU