REKLAMA

REKLAMA

Wiemy, na które projekty będzie można głosować w Budżecie Obywatelskim Płocka

REKLAMA

Przeczytajrównież

Po weryfikacji przeprowadzonej przez Urząd Miasta Płocka, pozostały 52 z 60 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Płocka. Pomysłodawcy mają możliwość odwołania się od tej decyzji.

W jedenastej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka mieszkańcy zgłosili łącznie 60 projektów. Pozytywną ocenę uzyskały 52 z nich, 8 negatywną. Pomysłodawcy mają 5 dni na odwołanie się od decyzji urzędu.

Niektóre projekty należało zmodyfikować, aby otrzymały pozytywną ocenę.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

– Dziękuję wszystkim pomysłodawcom za bardzo dużą elastyczność, ponieważ okazywało się w wielu przypadkach, że na przykład kwestie szacowanego kosztorysu były zbyt niskie i w kilku przypadkach jedyną alternatywą, żeby dany projekt był realizowany, była zmiana projektu z osiedlowego na ogólnomiejski. Jak wiadomo, pula na projekt ogólnomiejski jest dużo wyższa. Stąd za zgodą pomysłodawców wprowadzaliśmy pewne modyfikacje, tak, aby jak najwięcej tych projektów zostało ocenionych pozytywnie – wyjaśniał prezydent Andrzej Nowakowski.

W sumie 6 projektów zmieniło charakter z osiedlowego na ogólnomiejski, a jeden z ogólnomiejskiego na osiedlowy.




Głosowanie Budżetu Obywatelskiego Płocka rozpocznie się 6 września i będzie trwało do 19 września. Oddawać głosy będzie można w lokalach lub online. Kwota na realizację projektów to 5.651.293,34 zł

Podobnie jak w latach ubiegłych środki dzielone są na pule:

  • ogólnomiejską w wysokości 40% środków przeznaczonych na budżet obywatelski (2 260 517,34 zł). Maksymalna wartość projektu ogólnomiejskiego nie może przekroczyć 2,1 mln zł.
  • osiedlową w wysokości 60% środków przeznaczonych na budżet obywatelski (3 390 766,00 zł). Jest ona podzielona na dwie listy: procentową (z udziałem % mieszkańców danego osiedla) oraz rankingową (z bezwzględną liczbą zdobytych głosów). Maksymalna wartość projektu osiedlowego nie może przekroczyć 545 tys. zł.

Pełna lista projektów, które przeszły weryfikację jest dostępna na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Płocka. Wśród ciekawszych znalazły się m.in. Skywalk – szklany taras widokowy w rejonie tzw. schodów Kazimierza, Bazarek osiedlowy Borowiczki, Ulica kolorowych parasoli w Płocku czy projekt pn. „Aleja Platanowa dla Płocka – zasadźmy 100 platanów na 100-lecie obrony Płocka wzdłuż alei Marszałka J. Piłsudskiego”.

fot. Wiktor Pleczyński

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Komentarze 12

  1. Płocczanka z Borowiczek says:

    A co będzie z osiedlem Borowiczki ?
    Włodarze tylko ściągają podatki i nic. Są piękne tereny.Zabytkowy pałac który niszczeje ,to samo z cukrowniąZapomiane osiedle .

  2. Wkur. Ploczanin. says:

    Ani jednego projektu o naszym nadbrzeżu. Same projekty na Pato miodowej. Zrobili molo, zabetonowania nabrzeże a nawet nie ma tam co zjeść żenada, kiedyś można było potańczyć i coś zjeść na „Warce”. Stoją na rybakach zabytkowe budynki które tylko niszczeją i pato-kamienica. Zero pomysłu na Płock.

  3. pisarz miejski says:

    ach lansik,ach ten lansik ważniejszy niż wszystko.Zdjątka,fejsy,instagramy i messengery.No teraz to ja ostro pracuję.

  4. Żyraf says:

    Przecież do tych pomysłów to trzeba być przynajmniej potrójnie głupim. Po pierwsze żeby wyciągać łapska po nasze pieniądze na takie durnoty jak bazarki itp, kup ziemię, załóż biznes, pobieraj opłaty, sprzątaj i zarabiaj, chcesz kupić mleko a chcesz żebyśmy my zapłacili za krowę? Po drugie te wszelkie pseudoprojekty nie-kulturalne, po których nie zostaje nawet ślad w infrastrukturze, to zmarnowane pieniądze. Po trzecie, co tu robią szkoły, przedszkola, niech się zgłoszą po kasę do swoich właścicieli, mamy wyręczać ich dyrekcje żeby potem nawet nie móc z tych rzeczy swobodnie korzystać? Po czwarte, piąte itp… ech.

  5. Lucyna says:

    Przydała by się ławka wibrująca w sentral parku. Relaks wśród zieleni…

  6. mieszkaniec says:

    A gdzie pucybut kuminek?

  7. Anonim says:

    Te które zatwierdziła cenzuta

  8. Anonim says:

    Witam ja powiem tak tarasy szklane mlodziesz przyjdzie wymaluja opluja i będzie tyle nie lepiej pozakładać internet wtedy całe rodziny będą się spotykały ludzie będą się poznawać i więzi rodzinne zakładać

  9. NN says:

    A co z projektem odwołania rady miasta i prezydentów w ramach projektu ogólnomiejskiego? Jakie to by były oszczędności…

  10. kasjer says:

    mieszkańcy mają zdecydować o projektach na kwotę 5600000.Pozostały ponad 1000000000 złotych
    rozdysponują …..radni.Radni czy tzw wizjonerzy z ratusza?Oto jest pytanie.

  11. znawca tematu says:

    co na pomysł szklanego tarasu widokowego przy schodach Kazimiera powie miejska konserwatorka zabytków.Oczywiście się zgodzi bo co ma do gadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU