REKLAMA

Wernisaż dwóch wystaw w Płockiej Galerii Sztuki

REKLAMA

Płocka Galeria Sztuki zaprasza 27 maja o godzinie 18 na wernisaż wystawy malarstwa Renaty Zimnickiej-Prabuckiej i wystawy „Kreski na ulicy”, którą będzie można oglądać w Galerii Kreski.

PowiązaneTematy

Twórczość Renaty Zimnickiej-Prabuckiej na swój sposób jest zanurzona w tradycji, wyraża szacunek dla kompozycji i kolorystyki, dla historii malarstwa, ale jednocześnie porusza to, co istotne dla artystki – temat człowieka i jego egzystencji. – Tworząc kolejne obrazy, koncentruję się właśnie na człowieku, także na tym, by zawrzeć w swojej pracy prawdę, swoje subiektywne fascynacje malarskie, jakąś syntezę, pamiętając jednocześnie o myśli Braque’a, że obraz musi niepokoić – informuje w jednym z wywiadów Renata Zimnicka-Prabucka. W innym dodaje, że zmagania twórców ze swoją nadwrażliwością, ich powikłane losy, niejednokrotnie znajdują odzwierciedlenie w pracach. Jednocześnie indywidualny, osobisty kod, zapewnia im gwarant nowości, czyni z niego wypowiedź autonomiczną, dojrzałą i silną.

Wystawa pod szyldem „Kreski na ulicy” to kompilacja grafik i rysunków ze zbiorów Płockiej Galerii Sztuki, autorstwa młodych polskich twórców. Większość z prezentowanych prac trafiła do Płocka za sprawą ogólnopolskiego konkursu Ulica Themersonów, zorganizowanego przez Płocką Galerię Sztuki w ubiegłym  roku. Ulica, jedna z najbardziej złożonych struktur miejskich, stała się punktem odniesienia dla nadesłanych na konkurs prac. Niekonwencjonalne i sugestywne dzieła w dość szeroki i zróżnicowany sposób odnoszą się do tematu ulicy. Prezentowany zbiór, w większości grafik, bez różnicy, czy wykonanych w technikach wypukłych, wklęsłych czy płaskiej litografii lub monotypii, mieści w sobie porównywalny ładunek doznań do – chociażby – spaceru po prawdziwej ulicy.Wystawa malarstwa Renaty Zimnickiej-Prabuckiej prezentowana będzie do 21 czerwca, a wystawa „Kreski na ulicy” do 10 czerwca. Wstęp na obie wystawy jest bezpłatny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU