REKLAMA

W weekendową noc nawet -20 st. C. Miasto ustawi koksowniki, Zieloni apelują o pomoc

REKLAMA

IMGW prognozuje na najbliższy weekend opady śniegu oraz mróz, który nocą może sięgnąć w Płocku nawet -20 stopni Celsjusza. Płocki Klub Zielonych apeluje, aby nie pozostawiać potrzebujących osób bez pomocy.

Najbliższe dni i noce mają być wyjątkowo zimne. Zgodnie z prognozą IMGW, na terenie Płocka i powiatu płockiego obowiązuje stopień 1 zagrożenia mrozem.

Od soboty, 16 stycznia godz. 07:30 do niedzieli, 17 stycznia godz. 07:30, prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20°C do -18°C. Temperatura maksymalna w dzień od -6°C do-2°C. Dzień później mróz będzie jeszcze większy – do poniedziałku godz. 7.30 prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -21°C do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień od -14°C do-12°C. W poniedziałek mróz nieco zelżeje, w nocy prognozuje się temperaturę minimalną od -18°C do -13°C. Temperatura maksymalna w dzień od -13°C do -10°C.

Biorąc pod uwagę przewidywania meteorologów, Partia Zieloni Klub w Płocku zwróciła się do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego z pytaniami, dotyczącymi osób w kryzysie bezdomności, w tym iloma miejscami dysponuje Płock w noclegowni, schronisku bądź ogrzewalni, ile osób bezdomnych znajduje się na terenie m. Płocka, a także jakie inne czynności zostały podjęte w celu udzielenia w najbliższych dniach pomocy osobom w kryzysie bezdomności i czy miasto planuje udostępnić nocne autobusy Komunikacji Miejskiej w Płocku na cele ogrzania osób w potrzebie.

Z udzielonej odpowiedzi wynika, że łącznie w noclegowni, schronisku oraz ogrzewalni znajduje się 105 miejsc (50 w noclegowni dla mężczyzn, 25 w schronisku dla bezdomnych kobiet, 30 w ogrzewalni), a dodatkowo w Izbie Wytrzeźwień dostępne są 22 miejsca. Według danych za 2019 r., organ pomocy społecznej w Płocku udzielił pomocy 221 osobom.W związku z prognozowanymi niskimi temperaturami podjęto decyzję, że ogrzewalnia do najbliższego wtorku (19 stycznia) będzie funkcjonować także w dzień. Dodatkowo, 17 i 18 stycznia w wybranych lokalizacjach na terenie Płocka zostaną ustawione koksowniki.

Choć w niektórych miastach władze samorządowe ustawiają specjalne autobusy, aby osoby bezdomne mogły się ogrzać, Urząd Miasta Płocka na tę chwilę nie planuje udostępnienia nocnych autobusów w tym celu.

– Apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta, abyśmy w najbliższych dniach nie pozostawali obojętni. Rozglądajmy się i udzielajmy koniecznej pomocy – pisze Klub Zielonych w Płocku.

źródło: IMGW

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. X says:

    Czy ci Zieloni zrobili coś pożytecznego kiedykolwiek? Czy tylko apelują, protestują, czyli po ludzku mówiąc – jątrzą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU