W Płocku wszystkie służby w podwyższonej gotowości

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pierwszy stopień alarmowy (stopień ALFA) oraz drugi stopień alarmowy CRP (stopień BRAVO-CRP) został wprowadzony w całej Polsce, w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ŚDM, wszystkie służby pracują w stanie podwyższonej gotowości.

Stopnie alarmowe ALFA i BRAVO-CRP obowiązują od 20 lipca do 1 sierpnia br. i mają zastosowanie do organów administracji publicznej oraz kierowników służb i instytucji właściwych w sprawach bezpieczeństwa oraz zarządzania kryzysowego, którzy wykonują zadania określone dla wyżej wymienionych stopni alarmowych.

Wprowadzenie stopnia alarmowego „ALFA” ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonej kontroli miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludzi. W tych dniach należy zwracać szczególną uwagę na dziwnie zachowujące się osoby oraz podejrzane paczki czy samochody. O każdej sprawie należy natychmiast informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są też informacje o sytuacjach niestandardowych zauważonych w budynkach użyteczności publicznej.

Stopień alarmowy BRAVO-CRP dotyczy zagrożeń w cyberprzestrzeni. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej. Administracja została też zobligowana, żeby sprawdzić swoje instalacje alarmowe i przepustowość dróg ewakuacyjnych oraz dokonać przeglądu procedur związanych z wprowadzeniem wyższych stopni alarmowych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji