REKLAMA

W Płocku nie płacą alimentów. Mamy najwyższą średnią w Polsce

REKLAMA

BIG InfoMonitor przygotował ranking 100 miast, w których mieszka najwięcej dłużników alimentacyjnych. Jak się okazuje, najwyższą średnią z tytułu niepłaconych alimentów mają osoby z Płocka.

Brak płacenia alimentów na dzieci to – według badań – domena mężczyzn. Według stanu na I kwartał tego roku, w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor znajdowało się ich prawie 304 tys. To mniej, niż w ubiegłym roku, natomiast wzrosła przeciętna zaległość alimentacyjna i to do takiego stopnia, że większość z osób nie będzie w stanie uporać się z nią.

Tylko od kwietnia ubiegłego roku gminy przekazały do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor informacje o 30.642 osobach niepłacących alimentów. Najwięcej przybyło ich w październiku – do bazy trafiło wówczas 3.775 nowych osób. Część osób została jednak z rejestru wykreślona, a stało się to z dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na zmianę prawa – zgodnie z nim, należało usunąć z rejestru dłużników, których dług ma więcej, niż 6 lat. Po drugie – usunięto tych, którzy spłacili zaległość.

źródło: BIG Info Monitor

Na koniec marca 2019 r. w BIG InfoMonitor znajdowało się 303.752 dłużników alimentacyjnych (mniej o ponad 11 tys., niż w roku ubiegłym), ale kwota zaległości wzrosła z 11,64 mld zł na koniec I kw. 2018 r. do 11,89 mld zł po I kw. 2019 r.

Zgodnie z badaniami, najwięcej dłużników alimentacyjnych mieszka w Warszawie (9.243), ale statystycznie na 100 mieszkańców najwięcej niepłacących na dzieci ma Wałbrzych (mieszka tam 2.405 niepłacących na dzieci).

I chociaż Płock nie mieści się w pierwszej trójce miast z największą ilością dłużników alimentacyjnych (na drugim miejscu jest Łódź – 7.065, na trzecim Wrocław – 5.081), to jednak płocczanie przodują w innej kategorii.

źródło: BIG Info Monitor

Płock znajduje się wśród 30 miast najliczniej zamieszkanych przez nie płacących alimentów. Ma również największą średnią z tytułu niepłaconych alimentów – 56.918 zł. Za nim plasuje się Starogard Gdański – 53.257 zł, ale także Kielce – 51.833 zł, Elbląg – 51.178 zł czy Ostrów Wielkopolski – 50.594 zł. 

Jak potwierdzają badania, wśród dłużników alimentacyjnych mężczyźni stanowią 95 proc. i to właśnie oni są rekordzistami w wysokości zaległych alimentów. Na czele listy jest 57-latek z Małopolski, którego dług wynosi obecnie… ponad 802 tys. zł. Drugie, niechlubne miejsce zajmuje 47-letni mieszkaniec Mazowsza, zalegający prawie 670 tys. zł.

Autorzy raportu przewidują, że liczba dłużników i wysokość zadłużenia będzie rosła, a to ze względu na coraz większą liczbę rozwodów, obniżenie wieku osób zobowiązanych do alimentacji oraz wzrostu kwot orzekanych alimentów.

 

Źródło: Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. dzon says:

    mamy w końcu rekord wręcz złoto wszyscy alimenciarze z płocka brawo !

  2. Obiektywny says:

    Praca na czarno i brak rejestracji dochodów to przyczyną. Brak kar dla zatrudniających bez rejestracji. Pomijając to wszystko to trzeba być ćwokiem do kwadratu, żeby nie płacić na własne dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU