REKLAMA

W Płocku masowo kradną katalizatory z aut? „Faktycznie, wpłynęły zgłoszenia”

REKLAMA

Otrzymaliśmy wiadomość od czytelnika, w której ostrzega płocczan przed złodziejami, którzy kradną katalizatory z aut osobowych. Policja potwierdza, że od kilku miesięcy wpływają podobne zgłoszenia.

– W naszym mieście pojawiła się jakaś grupa złodziejska, kradnąca katalizatory z aut osobowych – napisał do nas 11 października czytelnik. – Dzisiaj w nocy wycięli z auta, stojącego przy bloku ul. Gierzyńskiego 27, na osiedlu Międzytorze, a kilka dni wcześniej na tym samym parkingu w innym aucie. Jest to sprawa, która może dotyczyć każdego kierowcy, a nie jest to tani element – wyjaśnia czytelnik.

Jak dodaje, w przypadku kradzieży trzeba kupić katalizator, by auto mogło przejść przegląd (a ceny to od 500 zł do 2 tys. zł w zależności od auta).

– Złodzieje są bezczelni, skoro wracają w to samo miejsce – podkreśla nasz czytelnik.Informację potwierdziliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

– Rzeczywiście, na przestrzeni ostatnich miesięcy do płockiej komendy wpłynęły zgłoszenia, dotyczące kradzieży katalizatorów, różnych marek pojazdów – przyznaje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

– Oczywiście policjanci analizują sprawy, prowadzą ustalenia, których celem jest zatrzymanie sprawcy bądź sprawców tych kradzieży. Równocześnie apelujemy do mieszkańców o wzmożenie czujności, gdy zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby, kręcące się przy zaparkowanych pojazdach i niezwłoczne poinformowanie o tym policji – apeluje mł. asp. Marta Lewandowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 3

 1. Bobo says:

  A jak byla MO i ORMO to nie kradli.

  • Hh says:

   Widzisz jesteś na emeryturze i dlatego tak kradną. Dawne czasy ci się przypomniały!

 2. Spyware says:

  Łatwy zarobek dla złodziej. Za paserów powinni się zabrać skupy złomu przymykaja oko na również łatwy zarobek a kierowca płaci i kupuje by mógł jeździć. Błędne koło ale policja powinna być bardziej operacyjna. Zgłoszenia wpływają a widać z artykułu że kradną po kilka razy z tego samego miejsca. Oznacza to że złodziej nie boi się a to źle. Przychodzą jak do sklepu osiedlowego i tną w autach bo ich nie łapią.
  Dzięki za info i bądźcie czujni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU